Archikolaże

i

Autor: Materiały Prasowe

Archikolaże. Szkice dla przyszłości. Pasjonująca dyskusja programowa

2023-02-03 21:47

„#Archikolaże. Szkice dla przyszłości” to niesamowicie ciekawe spotkanie, w którym uczestniczyć można w warszawskim ZODIAK-u. Więcej szczegółów przedstawiamy w poniższym artykule.

Już 8 lutego w ZODIAKu- Warszawskim Pawilonie Architektury odbędzie się ciekawa dyskusja programowa „#Archikolaże. Szkice dla przyszłości”. Zapraszają na nią miesięcznik i serwis Architetura-murator na godzinę 17:30.

Archikolaże. Szkice dla przyszłości

Na miejscu filozofka  Katarzyna Kasia poprowadzi dyskusję programową z architektkami: Marleną Happach, Agnieszką Kalinowską - Sołtys, Ewą Kuryłowicz, Barbarą Nawrocką, Ewą P. Porębską, Agatą Twardoch, Aleksandrą Wasilkowską i Marleną Wolnik.

Każda z wymienionych architektek ma inną zawodową ścieżkę i inne doświadczenia - wszystkie łączy chęć tworzenia warunków dla lepszej przyszłości: przyjaźniejszego, zdrowszego, bezpieczniejszego, odpowiedzialnego i uwzględniającego różnorodne potrzeby otoczenia.

Pasjonujące spotkanie

Poruszone podczas dyskusji programowej, zostaną m.in. takie tematy, jak: budownictwo zrównoważone, dostępne mieszkalnictwo, architektura cienia, projektowanie uniwersalne, kwestie problemów kryzysu klimatycznego i kryzysu bioróżnorodności, wielogłosowa krytyka architektoniczna czy równouprawnienie kobiet w architekturze.

Jak doświadczone architektki widzą przyszłość? Jakie kolejne wyzwania postawią sobie i podejmą na drodze zawodowej? Tego wszystkiego można dowiedzieć się 8 lutego w ZODIAKu, o 17:30.

Spotkanie to odbywa się ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Archikolaże Ewy P. Porębskiej”, stanowiącej krytyczną refleksję nad współczesną architekturą i autorską wypowiedź o ideałach, postawach projektantów oraz zmianach architektonicznych priorytetów. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów i pasjonatów architektury. Wystawa otwarta jest do 15 lutego 2023 roku.

Piękna architektura. Domy mazurskie we wsi Lellowo