Budżet Obywatelski Mazowsza

i

Autor: bom.mazovia.pl Budżet Obywatelski Mazowsza

Budżet Obywatelski Mazowsza 2021: GŁOSOWANIE - jak i gdzie oddać głos na projekty?

2021-09-20 13:12

Ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski Mazowsza! Województwo przeznaczy aż 25 milionów złotych na realizację zwycięskich projektów. Z naszego artykułu dowiecie się, do kiedy, jak i kto może wziąć udział w głosowaniu.

Budżet Obywatelski Mazowsza - głosowanie ruszyło 20 września. To już druga edycja przedsięwzięcia, w którym mieszkanki i mieszkańcy wszystkich miejscowości województwa głosują na nadesłane projekty. Wśród nich są pomysły na usprawnienie infrastruktury, rozwój instytucji kultury czy szkolenia dla różnych grup. Wszystkie projekty zostały zgłoszone przez społeczności województwa. W sumie wpłynęło 252 pomysłów, z czego po analizie formalnej, stwierdzeniu zgodności z prawem oraz ocenie wykonalności technicznej, do głosowania przyjęto 114 projekty. Na zrealizowanie zwycięskich przeznaczono w tym roku 25 milionów złotych. W dalszej części artykułu znajdziecie najważniejsze daty oraz informacje na temat tego, kto i jak może głosować na Budżet Obywatelski Mazowsza.

Strzelanina w szkole

Budżet Obywatelski Mazowsza - kto może głosować?

W głosowaniu mogą wziąć wszystkie mieszkanki i wszyscy mieszkańcy województwa mazowieckiego. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach głosowania:

  • W imieniu osoby małoletniej głosuje przedstawiciel ustawowy,
  • Wszyscy uprawnieni mogą zagłosować tylko jeden raz.

Jak głosować na Budżet Obywatelski Mazowsza?

Głosowanie na Budżet Obywatelski Mazowsza prowadzone jest wyłącznie on-line, a przy oddawaniu głosu konieczne jest skorzystanie z telefonu komórkowego. Osobom nieposiadającym telefonu komórkowego Urząd zapewnia możliwość zagłosowania w punktach informacyjnych w siedzibie Urzędu i w delegaturach, z zachowaniem ograniczeń wynikających ze stanu epidemii. Osoby, które zechcą skorzystać z tej możliwości, muszą uprzednio umówić się na spotkanie.

  • Wszyscy uprawnieni mogą zagłosować maksymalnie na 2 projekty: na jeden projekt z puli, ogólnowojewódzkiej i jeden projekt z puli podregionalnej. Głos oddany tylko na jeden projekt też jest ważny,
  • nie trzeba oddawać głosu na projekt z podregionu, w którym się mieszka. Można oddać głos na projekt z dowolnego podregionu,
  • wszystkie projekty należy wybrać w trakcie jednego głosowania! Zakończenie głosowania po oddaniu jednego głosu uniemożliwi powrót do platformy w celu oddania drugiego głosu,
  • po wybraniu projektów, w celu identyfikacji głosującego należy podać imię, nazwisko, miejsce zamieszkania (ograniczone do nazwy miejscowości i powiatu) oraz numeru telefonu komórkowego,
  • na wskazany numer telefonu wysłany zostanie SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób.

Głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej bom.mazovia.pl.

Do kiedy trwa głosowanie na Budżet Obywatelski Mazowsza?

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek, 20 września. Potrwa do 10 października 2021. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi zaś 15 października. Przypomnijmy, że na realizację projektów przeznaczono 25 milionów złotych.

Źródło: bom.mazovia.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!