Druga linia Metra - zwiedziliśmy stację Kondratowicza! Zobaczcie, jak wyglądają prace [GALERIA]

2021-09-20 9:56

Przeszło tysiąc Warszawiaków zobaczyło stację metra "Kondratowicza" jeszcze przed jej otwarciem. Budowana na Bródnie stacja ma zostać oddana do użytku z dwiema sąsiednimi stacjami we wrześniu przyszłego roku. Jednak podczas dnia otwartego, który odbył się 19 września, można było zajrzeć do miejsc, które dla pasażerów nie będą dostępne.

Stacja Kondratowicza drugiej linii warszawskiego metra ma zostać otwarta dopiero we wrześniu przyszłego roku, ale już teraz można było zobaczyć, jak wyglądają trwające tam pracę. Warszawiacy i Warszawianki zyskali taką możliwość podczas Dni Otwartych Transportu Publicznego. Wejście na budowę stacji otworzono w niedzielę, 19 września. Staja C20 "Kondratowicza" została w całości udostępniona zwiedzającym, a to oznacza, że zobaczyć można było miejsca, które w późniejszym czasie nie będą dostępne dla pasażerów i pasażerek. Jak powiedział Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy Gülermak: - Mieszkańcom na budowie stacji C20 Kondratowicza udostępniliśmy cały obiekt, włącznie z przestrzeniami technicznymi, które podczas normalnego okresu eksploatacji, nie będą dla nich dostępne. Można wejść na peron, zobaczyć postęp robót, można wejść w przestrzeń techniczną, zobaczyć wentylatornię, zobaczyć serce stacji, czyli pomieszczenie zasilające w energię.

Nowe tramwaje wyjeżdżają na miasto. Byliśmy w środku

Mieszkańcy i mieszkanki o nowej stacji

Nasza reporterka o wrażania po zwiedzaniu zapytała też mieszkańców i mieszkanki Warszawy: - Okładziny będą z lastryko, które kojarzą mi się z latami 70-tymi, więc wróciłem do moich młodzieńczych lat, gdzie królowało lastryko - mówi mieszkaniec miasta. - Największe wrażenie robi tunel, mimo że nie ma tam jeszcze torów - dodaje mieszkanka. - Cała infrastruktura, ilość kabli, system gaśniczy, zasilanie. Człowiek sobie nie zdaje sprawy, ile rzeczy trzeba przemyśleć, żeby to działało dobrze - mówi kolejny zwiedzający.

Stacja Kondratowicza - trwają prace wykończeniowe

Bartosz Sawicki przyznaje, że choć budowa nie jest jeszcze na ostatniej prostej, to budowniczy "wychodzą z łuku". Przekazał, że trwają intensywne prace wykończeniowe. Układane są między innymi instalacje kablowe, których łączna długość na stacji to 300 km. Zanim ze stacji skorzystają pasażerowi i pasażerki, stacja będzie przetestowana pod ruchem pociągów. Jeśli wszystko pójdzie z planem, stacja będzie otwarta we wrześniu 2022 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!