Stacjonarnie i online
Urzędnicy podkreślają, że każdy kto chce wziąć udział w Nocy Muzeów, powinien wcześniej przygotować oferty na 14 maja. Tak, jak w poprzednim roku, w programie powinny się pojawić atrakcje stacjonarne i online lub hybrydowe. Wszystko dlatego, że lockdown może przyjść znienacka i trzeba być na niego przygotowanym. Jak podkreśla ratusz, atrakcje w formule online wcale nie muszą być gorsze od tych stacjonarnych.
- Dobrze, że instytucje kultury są pod tym względem niesłychanie kreatywne. Ta oferta wirtualna nie tylko nie traci na swojej wartości, ale też staje się bardziej różnorodna i ciekawa - mówi Monika Beuth-Lutyk z urzędu miasta.
Polecany artykuł:
Nie tylko dla muzeów
Żeby wziąć udział w Nocy Muzeów nie trzeba mieć słowa "muzeum" w nazwie. - To nie muszą być tylko muzea, to mogą być też galerie czy pracownie. Wszystkie jednostki, które z kulturą są związane i mają jakąś ofertę dla mieszkańców - mówi Monika Beuth-Lutyk. Dotychczasowe edycje Nocy Muzeów pokazują, że bywa ona wyjątkową okazją, ponieważ niektóre instytucje otwierają się dla zwiedzających tylko tej nocy.
Rejestracja placówek została uruchomiona na stronie kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow, gdzie dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Zgłaszać można się do 16 lutego do godziny 18.00.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!