Nagranie z Mostu Świętokrzyskiego dosłownie mrozi krew w żyłach! To zapis wideo wydarzenia, do którego doszło w piątek, 13. maja krótko po godzinie 9. rano. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego północnopraskiej komendy otrzymali informację o dziewczynie stojącej za barierkami mostu. To mogło oznaczać tylko jedno - desperatka zamierzająca skoczyć do Wisły. Sierżant Martyna Błasiak i sierżant Szymon Greipner błyskawicznie zareagowali i niespełna po dwóch minutach byli na miejscu. Na miejscu zobaczyli nastolatkę stojącą na brzegu przeprawy. Tafla wody była kilkadziesiąt metrów pod nią - przy skoku z takiej wysokości napięcie powierzchniowe sprawia, że siła uderzenia jest porównywalna do upadku na deski. Jeśli dziewczyna nie zginęłaby od razu, mogłaby stracić przytomność i utonąć.
Polecany artykuł:
Chwycili ją w ostatnim momencie
Błasiak i Greipner zastali na miejscu grupkę kobiet, które już od kilku minut próbowały odwieść nastolatkę od desperackiego czynu. Oboje przyłączyli się do rozmów i - tak jak inni - starali się zachować odpowiedni dystans, by nie sprowokować dziewczyny do skoku. Negocjacje jednak nie poskutkowały. 17-latka obróciła się do wszystkich plecami i wychyliła do przodu...
Polecany artykuł:
Reakcja była natychmiastowa - policjant i policjantka chwycili dziewczynę dosłownie w ostatniej chwili! Pomogła im kobieta przy barierce. Nastolatkę udało się odciągnąć w bezpieczne miejsce. Po chwili przyjechała karetka, a ratownicy zdecydowali o odwiezieniu dziewczyny do szpitala. Tę dramatyczną sytuację nagrała kamera monitoringu na moście. Wideo poniżej.
Jesteś w kryzysie emocjonalnym? ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC!
Depresja i kryzysy emocjonalne nie są wyrokami! Wiele instytucji udziela w takich sytuacjach darmowej pomocy. Szkolni pedagodzy, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, ośrodki interwencji kryzysowej czy całodobowe telefony zaufania to tylko niektóre wyjścia. Jeśli znalazłeś/znalazłaś się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujesz pomocy lub ktoś z twoich bliskich jej potrzebuje, skontaktuj się z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Specjaliści pełnią dyżury przez cały rok, 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e-mail.
- Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym — tel. 116 123 (pon-pt. od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne);
- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży — 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę).
Pamiętaj, jeśli zauważyłeś/zauważyłaś, że ktoś z Twojego otoczenia wysyła niepokojące sygnały świadczące o tym, że nie radzi sobie z trudną sytuacją, bądź jego zachowanie radykalnie się zmienia, mogą to być sygnały ostrzegawcze! Nie wolno ich bagatelizować. Otwarta rozmowa i udzielone wsparcie mogą uratować życie!
Źródło: pragapn.policja.waw.pl