Child Alert w Polsce - co to takiego? Polcja uruchomiła ponownie system alarmowy [17.02.2020]

i

Autor: Policja Polska

Child Alert w Polsce. Policja uruchomiła system alarmowy. Zaginął 10-latek!

2020-02-17 9:49

System Child Alert ponownie został ogłoszony w Polsce 17.02.2020. Tym razem poinformował o zaginięciu 10-letniego Ibrahima. Ostatni raz chłopca widziano w Gdyni na ulicy Ledóchowskiego 10B. Może jednak znajdować się już na terenie innych miast w Polsce w tym Warszawy. Mieszkańcy stolicy jak i całego kraju proszeni są o czujność. Jak działa Child Alert w Polsce ?

Zaginął 10-letni Ibrahim. Chłopiec ma 150 cm wzrostu, ciemnobrązowe włosy i brązowe oczy. Ubrany był w pomarańczową kurtkę, białą bluzę z wizerunkiem Kaczora Donalda oraz czarne spodnie ze ściągaczami. Policja uruchomiła już specjalną linię i maila, który ma pomóc w odnalezieniu chłopca. Policja potwierdza, że jest to porwanie rodzicielskie przez ojca chłopca, obywatela Maroka. Mieszkaniec Maroka odjechał z chłopcem srebrnym combi w nieznanym kierunku. Zdaniem policji mężczyzna może być niebezpieczny, co potwierdza matka dziecka. Kobieta obawia się, że 10-letni Ibrahim, może zostać wywieziony do Belgii lub Maroka.

Jeśli możesz pomóc w odnalezieniu Ibrahima, skontaktuj się z policją pod numerem telefonu 995 albo na adres childalert@policja.gov.pl.

Mimo że Ibrahim zaginął w Gdyni, czujni powinni być mieszkańcy innych miast, szczególnie w okolicach lotnisk.