Rondo KONE zamiast Ronda Daszyńskiego?

i

Autor: mat.prasowe

Czy Rondo Daszyńskiego zmieni nazwę na Rondo KONE?

2021-04-01 8:00

Wczorajsza informacja o wniosku dotyczącym zmiany nazwy Ronda Daszyńskiego była primaaprilisowym żartem. Prawdą jest natomiast, że okolica ronda zmieniła się w biznesowe centrum Warszawy z nowoczesnymi wieżowcami, do których ponad 100 wind dostarczyła firma KONE.

Dokładnie 108 nowoczesnych wind jeżdżących z prędkością do 8 m/s na wysokość do 193 metrów zainstalowała firma KONE w budynkach Generation Park Y, Skyliner, Warsaw Unit i The Warsaw HUB. Aż 26 z nich to dwupoziomowe windy Double Deck. Ponadto zainstalowano 9 ciągów schodów ruchomych i 2 chodniki ruchome. Prawie połowa (51) spośród zainstalowanych wind jeździ na wysokość przekraczającą 100 metrów, a 12 obsługuje ponad 42 piętra, czyli więcej niż ma Pałac Kultury i Nauki. Łączna wysokość podnoszenia wszystkich urządzeń sięga prawie 10 000 metrów.

Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet

To właśnie nowoczesne, bezpieczne windy umożliwiają powstawanie tak wysokich budynków, ale ich rola urządzeń dźwigowych jest znacznie szersza niż transport ludzi i towarów. Systemy windowe KONE integrowane są z systemami zarządzaniem budynkiem, a także aplikacjami i urządzeniami. Stanowią też istotny element systemu dostępu w budynkach oraz zapewniają optymalny przepływ ludzi. Serwis wind KONE wykorzystuje nowoczesny system przesyłający w czasie rzeczywistym parametry działania urządzeń do chmury. Analiza danych pod kątem możliwości wystąpienia usterek następuje w znacznej mierze zdalnie. Prowadzi to do skrócenia działań serwisowych, zapobiega awariom urządzeń, zwiększa ich dostępność dla użytkowników, a także ogranicza koszty eksploatacji. Za pomocą zainstalowanych wewnątrz ekranach multimedialnych, windy KONE zapewniają użytkownikom budynków także informację oraz rozrywkę. KONE jako jedyna spośród firm branży dźwigowej wymieniana jest w rankingach najbardziej innowacyjnych firm na świecie Forbes oraz rankingach firm najbardziej zaawansowanych w dziedzinie zrównoważonego rozwoju Corporate Knights.

Windy KONE w najważniejszych obiektach!

KONE działa na polskim rynku od prawie 30 lat, a urządzenia firmy pracują w różnych obiektach na terenie całego kraju. W Warszawie obsługują Centrum Nauki Kopernik, stadion Narodowy, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Inne interesujące obiekty w Polsce, które wyposażone zostały w urządzenia KONE, to m.in. zabytkowy dworzec kolejowy Wrocław Główny, budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, lotnisko w podkrakowskich Balicach, czy hala sportowa ERGO Arena na granicy Gdańska i Sopotu. W kopalni soli w Wieliczce windami KONE można zjechać ponad 100 metrów pod ziemię. KONE to ponad 110 lat historii w branży dźwigowej. Wyjątkowym śladem tej historii w Polsce są pracujące do dzisiaj żurawie w Stoczni Gdańskiej, z których część została już wpisana na listę zabytków.

Artykuł sponsorowany