Dramat na warszawskiej Białołęce. Kierowca ciężarówki zasłabł i uderzył w budynek

W niedzielę, 21 czerwca kwadrans po godzinie trzynastej, na ulicy Kupieckiej w Warszawie doszło do niezwykle niebezpiecznej sytuacji. Na posesji należącej do prywatnego przedsiębiorstwa kierujący ciężarowym MAN-em nagle gorzej się poczuł i stracił przytomność. Pozbawiony kontroli wielki pojazd zdemolował przydrożne oznakowanie.

Wypadek na ulicy Kupieckiej. Ciężarówka uderzyła w obiekt na Białołęce

Z pierwszych informacji zebranych przez pracujące na miejscu służby wynika, że szofer całkowicie przestał kontrolować tor jazdy swojej maszyny. W efekcie rozpędzony samochód staranował infrastrukturę drogową i wbił się w pobliski budynek. Do akcji błyskawicznie wezwano okoliczne patrole oraz jednostki ratunkowe w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?

Straż pożarna w akcji. Ranny kierowca z Białołęki w szpitalu

Przybyli pod wskazany adres strażacy musieli najpierw odpowiednio odgrodzić niebezpieczny obszar, a dopiero potem przystąpili do ewakuacji poszkodowanego mężczyzny z wnętrza zniszczonej szoferki. Rannym od razu zajęli się ratownicy medyczni, którzy podjęli decyzję o szybkim transporcie kierowcy do placówki medycznej. Badania przeprowadzone przez mundurowych wykluczyły obecność alkoholu w organizmie kierującego, który dysponował również pełnymi uprawnieniami do prowadzenia tego typu pojazdów.

Utrudnienia w Warszawie. Policja bada szczegóły zdarzenia z udziałem MAN-a

W interwencji brały udział łącznie dwa wozy strażackie, załoga karetki pogotowia oraz patrole mundurowych. Ze względu na prowadzone czynności ratownicze, ruch w okolicach ulicy Kupieckiej był przez pewien czas mocno utrudniony dla innych kierowców.

Teraz szczegółowym odtwarzaniem przebiegu tego groźnego incydentu zajmą się stołeczni funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego.

O sprawie jako pierwszy poinformował profil Miejski Reporter.