kobiety

i

Autor: Canva.com

Dzień kobiet 2020 - kiedy wypada i jak go celebrować? [REPERTUAR KINA, TEATRY]

2020-03-01 13:10

Początek marca to czas, który idealnie nadaje się do świętowania! Do życia budzi się przyroda, a w naszych domach pojawiają się tulipany i hiacynty. Ich ilość z pewnością zwiększy się w dzień kobiet. W tym roku obchodzimy go jak zwykle 8 marca. Przypada on w niedzielę. Dobrym sposobem na świętowanie będzie wybranie się wspólnie do kina lub teatru. Co warto zobaczyć w marcu? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa

Dzień kobiet 2020 - TEATR. Na co się wybrać 8.02.2020?

Teatr Muzyczny Roma:

AIDA to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna, do słów Tima Rice'a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions.

Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona.

***

Nowy Jork. Prohibicja to muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja. To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że amerykański sen – American Dream – zamienił się w nocny koszmar.

Spektakl Nowy Jork. Prohibicja przygotował ten sam zespół, który stworzył bardzo dobrze przyjęte przez krytyków i publiczność spektakle muzyczne Berlin, czwarta rano oraz Sofia de Magico.

W scenariuszu wykorzystane są zarówno autentyczne przeboje tamtych lat, jak i napisane specjalnie piosenki, nawiązujące do stylu epoki. Nie jest to jednak wyłącznie podróż retro, lecz współczesne spojrzenie na tamte czasy i zabawa konwencją. W 20 songach poznajemy najważniejsze momenty historii Nowego Jorku w czasach prohibicji, odkrywamy świat nielegalnego biznesu, który napędzany przez mafię i gangsterów, rozwinął się w błyskawicznym tempie i zanurzamy się do wnętrza miasta grzechu.

Teatr Syrena:

Premiera w Teatrze Syrena - zapraszamy na musical Kapitan Żbik i żółty saturator! Inspiracją i pierwowzorem bohaterów spektaklu są postacie z kultowej serii komiksów o kapitanie Janie Żbiku, pomysłu Władysława Krupki. Kapitan Żbik i żółty saturator bilety już dostępne.

Zawrotne tempo akcji, brawurowe wyścigi, potężna dawka humoru, błyskotliwe riposty i śledztwo w sprawie międzynarodowej afery - wszystko to znajdziecie w najnowszej produkcji Teatru Syrena!

Teatr Capitol:

Kiedy kota nie ma... fabuła
"Kiedy kota nie ma..." istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli.

Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

Teatr Studia Buffo:

Imię - fabuła
W domu Pierra (Szymon Bobrowski) i Elisabeth (Edyta Olszówka/Małgorzata Foremniak) panuje wesoła rodzinna atmosfera. Miejscem akcji „Imienia” jest ich paryski apartament. Pierre i Elisabeth zapraszają na kolację gości: Vincenta - brat pani domu (Wojciech Malajkat), puzonistę Claude'a (Marcin Hycnar) oraz ciężarną Annę (Dorota Krempa). To z jej ust padnie to pytanie: „Czy macie już jakiś pomysł na imię?”.

Dobrze napisane, dowcipne dialogi, zaskakujące sekrety rodzinne bohaterów to komediowe atuty „Imienia” porównywanego często do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego). Film, który powstał na podstawie tej sztuki otrzymał w 2013 roku trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany) oraz dwa Cezary. 

Quiz: Czy pamiętasz Dzień Kobiet w PRL-u?

Pytanie 1 z 10
Popularnymi prezentami z okazji Dnia Kobiet w PRL-u od kierownika w zakładzie pracy były:

Dzień kobiet 2020 - KINO. Na co się wybrać 8.02.2020?

Opis filmu Sala samobójców. Hejter

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Opis filmu Cóż za piękny dzień

Tom Hanks wciela się w postać pana Rogersa, we współczesnej historii o tym, jak uprzejmość triumfuje nad cynizmem. Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy znużony życiem dziennikarz (Matthew Rhys) poznaje Freda Rogersa, powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od najbardziej lubianego w Ameryce sąsiada.

Kim są finaliści The Voice Kids?