zdjęcia

Muzeum Fabryka Czekolady w Warszawie. Jest data otwarcia, znamy ceny biletów

2024-09-03 8:35

Muzeum Fabryka Czekolady może być nowym hitem turystycznym Warszawy na miarę Centrum Nauki Kopernik. Tuż obok, a właściwie w fabryce E.Wedel w Warszawie, powstała przestrzeń, w której zarówno najmłodsi, jak i starsi, mogą poznać cały proces produkcji czekolady, podejrzeć, jak dekorowane są słynne Torciki Wedlowskie, zobaczyć stare maszyny czy archiwalne materiały, w tym dawne opakowania czekolad, a nawet stworzyć własne. Wycieczkę przepełnioną słodkim zapachem można zakończyć na dachu fabryki, podziwiając Park Skaryszewski i panoramę Warszawy. Właśnie poznaliśmy datę otwarcia i ceny biletów. Zobaczcie zdjęcia z Fabryki Czekolady.

Spis treści

  1. Muzeum Fabryka Czekolady - kiedy otwarcie? Poznaliśmy datę i godziny otwarcia
  2. Fabryka Czekolady Wedel. Ile kosztują bilety do muzeum? Cennik
  3. Muzeum Czekolady w Warszawie, co tam można zobaczyć? Od ilu lat?
  4. Fabryka Wedla w Warszawie

Muzeum Fabryka Czekolady - kiedy otwarcie? Poznaliśmy datę i godziny otwarcia

Muzeum Fabryka Czekolady jest już gotowe. Nowy gmach jest połączony z działającą od blisko 100 lat Fabryką E.Wedel przy Zamoyskiego na Pradze (w bliskim sąsiedztwie PGE Narodowego). Wejście do muzeum będzie od alei Wedla, czyli od strony Parku Skaryszewskiego. Otwarcie Muzeum Farbyki Czekolady zaplanowano w Międzynarodowy Dzień Czekolady, czyli 4 września 2024. Muzeum będzie czynne codziennie w godz. 10-20.

Fabryka Czekolady Wedel. Ile kosztują bilety do muzeum? Cennik

Wejście do muzeum będzie biletowane. Zwiedzenia zajmie ok. 1,5 godziny i będzie odbywało się w grupach ok. 30-osobowych. Cennik biletów:

  • 70 zł - bilet zwykły
  • 55 zł - bilet ulgowy

Bilety można kupić na stronie fabrykaczekolady.pl, a po otwarciu muzeum także stacjonarnie - w biletomatach przy głównym wejściu oraz w kasach muzeum. 

Przygotowano także bilety dla rodzin i wycieczek szkolnych. Budynek ma kilka pięter (od -1 do 6 piętra), ale jest w całości przystosowany do poruszania się wózkami.

Muzeum Czekolady w Warszawie, co tam można zobaczyć? Od ilu lat?

W Muzeum Fabryka Czekolady można m.in.:

  • Zobaczyć dawne opakowania produktów, archiwalne zdjęcia i plakaty reklamowe
  • Poznać stare maszyny
  • Można stworzyć własne opakowania kultowych produktów, a wcześniej poznać proces twórczy
  • Podejrzeć, jak powstają Torciki Wedlowskie i jak są pakowane inne produkty
  • Podziwiać z góry Park Skaryszewski i panoramę Warszawy
  • Wypić gorącą czekoladę w Pijalni E.Wedel

Muzeum zaciekawi dzieci już od ok. 5. roku życia. 

Muzeum to największa inwestycja w historii firmy (200 mln zł). Powstało w zrewitalizowanym budynku przypominającym gigantyczne kostki czekolady – zlokalizowane tam silosy służyły kiedyś do przechowywania i przetwarzania kakao. Materiały i szare cegły ułożone w dekoracyjne motywy nawiązują do dawnych zdobień gmachu wedlowskiej fabryki i tradycji architektonicznej warszawskiego Kamionka. Z tarasu na szczycie sześciopiętrowego budynku roztacza się wyjątkowy widok na panoramę Warszawy i Park Skaryszewski. Na czele przyszłej słodkiej wizytówki stolicy stoi Robert Zydel, który przez ostatnie trzy lata kierował Państwowym Muzeum Etnograficznym. 

Do nowego budynku, którego powierzchnia to ponad 8 tys. m2, zostanie przeniesiona (wraz z nowym parkiem maszynowym) produkcja takich produktów marki E.Wedel jak Chałwa Królewska, Sezamki czy słynne Baryłki. Tam powstanie także nowe laboratorium badań i rozwoju i rozbudowana pracownia Rarytasów, czyli manufaktura, w której ręcznie produkowane są wyroby dla sieci Pijalni Czekolady E.Wedel. To właśnie tam będzie działać muzeum czekolady i Pijalnia Czekolady E.Wedel.

Fabryka Wedla w Warszawie

Wedel jest obecny na warszawskim Kamionku od lat 30. XX w., gdy Jan Wedel, syn Emila, wnuk Karola – założyciela firmy, zbudował tu zakład produkcyjny. Fabryka pozostaje sercem produkcji kultowych słodyczy.

Listen on Spreaker.