Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Policja

Ferie zimowe 2023. Podpowiadamy, jak zlecić kontrolę autokaru

2023-02-10 10:33

Wkrótce rozpoczną się ferie zimowe 2023. Przerwa międzysemestralna zbliża się wielkimi krokami, a już 16 stycznia, na zimowy odpoczynek wyjadą pierwsi uczniowie. Żeby nasi podopieczni bezpiecznie dotarli na miejsce warto wiedzieć, jak zlecić kontrolę autokaru, którym dzieci jadą na ferie. Podpowiadamy jak to zrobić.

Ferie 2023 - Jak zlecić kontrolę autokaru?

Wkrótce na ferie wyjedzie pierwsza tura uczniów. Terminy ferii zimowych 2023, rozłożone są w czasie na poszczególne województwa. W województwie mazowieckim ferie zimowe odbędą się w terminie 13 – 26 lutego 2023.

Zanim, jednak wyślemy dzieci na wypoczynek warto upewnić się, że autokar którym jadą na wyjazd jest sprawny, a kierowca trzeźwy. Podpowiadamy, jak zlecić kontrolę autokaru, którym dzieci jadą na ferie. Jak co roku przed feriami Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Jeśli chcemy zlecić policjantom kontrolę autokaru, to dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Warto pamiętać, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.