social media

Książulo - kim jest? Jak ma imię i nazwisko, ile ma lat? Czym się zajmuje Książulo?

2024-07-08 13:44

Książulo to obecnie jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Jego filmy oglądają miliony widzów. Książulo odwiedza restauracje, testuje i ocenia dania, a nawet ratuje gastronomiczne biznesy. Mało kto wie, jak naprawdę nazywa się Książulo i że już wiele lat temu był znany w świecie YouTube. Sprawdźcie, kim jest Książulo i dlaczego jest aż tak sławny.

- Zamówiłem wszystko, co się da od Magdy Gessler ze sklepu "U Fukiera". Wszystkie świąteczne rzeczy, cały asortyment wziąłem. Zapłaciłem za to 3 tysiące. Musimy wszystkiego spróbować - wyjaśnia Książulo na początku godzinnego filmu, który od 25 grudnia do połowy stycznia 2024 r. obejrzało aż 3 miliony widzów. W krytyczny sposób opowiada w nim o zakupach wigilijnych produktów u najbardziej znanej restauratorki w Polsce, zwraca uwagę m.in. na zawrotne ceny.

To najpopularniejsze wideo w dotychczasowej karierze youtubera. Drugi najchętniej oglądany materiał (2,5 mln wyświetleń) pochodzi sprzed... 12 lat! Wówczas Książulo tworzył pod pseudonimem kolorowyvolg. W prześmiewczy, a wręcz wulgarny sposób opisał wówczas zakupy w osiedlowym markecie, w którym są duże kolejki, niemiła obsługa, a do tego w kasie można usłyszeć "Moge być winna grosika?". W podobnej konwencji powstało jeszcze kilka filmów, które dały mu ogromną popularność. Przez kilka kolejnych lat na kanale nie pojawiały się nowe materiały.

Kim jest Książulo? Jak ma imię i nazwisko? Wiek, Instagram

Dziś Książulo to profesjonalny twórca internetowy, którego filmy śledzą miliony widzów (ma ponad milion subskrybentów). Skupia się na branży gastronomicznej, testuje jedzenie, przede wszystkim fast foody - "Najlepszy chińczyk", "Test hotdogów ze stacji" czy "Najdroższy i najgorszy kebab" to tylko niektóre z jego wielu filmów.

Pod koniec 2023 roku głośnym echem odbił się film o cukierni z rurkami na warszawskiej Woli, która była bliska upadku, ale po filmie Książula ustawiły się pod nią długie kolejki. Książulo jest aktywny także m.in. na Instagramie.

Książulo to tak naprawdę Szymon Nyczke. Niespełna 30-letni youtuber tak rapował w 2022 roku w wyzwaniu #hot16challenge2 o swoje przerwie w internetowej karierze: "Zaczął mi wpadać kwit, jak miałem 15 lat, szczerze na dzieciaka to był całkiem niezły hajs. Potem się okazało, że za ciężki był ten głaz". Z perspektywy czasu można stwierdzić, że kilkuletnia przerwa dobrze mu zrobiła, dziś jest w topie polskiego YouTube, a media niemal codziennie cytują jego filmy dotyczące lokalnych restauracji czy barów.