Psy

i

Autor: pixabay.com / https://www.facebook.com/psigrosz/ / https://www.facebook.com/FundacjaJudyta/ Psy

KTOS OBCINA PALCE PSOM - zwierzęta czekają teraz na naszą pomoc!

2021-10-13 13:24

Okrucieństwo sprawcy po prostu nie mieści się w głowie! Na terenie trzech gmin województwa mazowieckiego ktoś obcina palce psom! Bestialskiego przestępcy szuka policja. Okaleczone zwierzęta czekają zaś na naszą pomoc. Sprawdźcie, jak możemy poprawić ich los.

Ktoś obcina palce psom na terenie trzech gmin województwa mazowieckiego. Ten horror trwa już od kilku miesięcy i dotyczy gmin Stromiec, Stara Błotnica oraz Jedlińsk. Do pierwszego tak okrutnego przestępstwa doszło w marcu. Od tamtego czasu stwierdzono trzy takie przypadki. Sprawca (lub sprawcy) używa najprawdopodobniej sekatora, a swoje ofiary porzuca. Poszukiwania osoby odpowiedzialnej za okaleczenia prowadzi policja z Białobrzegów. Tymczasem poszkodowane psiaki potrzebują naszej pomocy. Apelują o to fundacje, które się nimi zajęły. W dalszej części artykułu znajdziecie informacje na temat tego, jak pomóc psom.

Wyjątkowe wiatraki w Osiecznej koło Leszna

Na naszą pomoc liczy także suczka będąca pod opieką Fundacji Psi Grosz. Wciąż prowadzona jest zbiórka na jej leczenie i opiekę. Post zamieszczamy poniżej.

Nie potrafimy wyobrazić sobie horroru, jaki przeżył ten pies! Łudziliśmy się, że uległ wypadkowi, ale to raczej niemożliwe. Palce łapek odcięte są na różnej wysokości, jakby ktoś robił to metodycznie - jeden po drugim. Gdyby łapki Tomcia dostały się np. pod kosiarkę lub inną maszynę, cięcie byłoby równe.

Obu psom można pomóc! Tomcio szuka nowego domu. W poście Fundacji Judyta napisano o nim: Cudowny, wpatrzony w człowieka, bezbrzeżnie łagody i - pomimo przeżytego koszmaru i bólu (prawdopodobnie ktoś celowo obciął mu palce) - niewiarygodnie ufny! Wpis zamieszczamy poniżej.

Pomóc można też przyczyniając się do ujęcia sprawcy okaleczeń. Za jego wskazanie przewidziano nagrodę - 2000 zł.

Jak pomóc okaleczonym psom?

Opisy dwóch przypadków świadczą o bestialstwie sprawcy. Jedną z ofiar jest suczka, którą zaopiekowała się Fundacja Canum Argentaria - Psi Grosz. Odnaleziono ją w sierpniu - została porzucona przy drodze, ale udało jej się dotrzeć do wsi. Tam, z głodu, zadusiła gołębia w jednym z gospodarstw. Wściekły hodowca chciał ją ukarać, ale w porę zareagowali sąsiedzi. Suczkę przejęli członkowie fundacji. Pies kulił się ze strachu i bardzo cierpiał. Z oględzin ran wynikało, że ktoś obciął mu palce, najprawdopodobniej sekatorem.

Tak samo było w przypadku Tomcia - psa, którym zaopiekowała się Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Jak czytamy na FB:

Poszukiwania prowadzi także policja z Białobrzegów. Mundurowi apelują, by każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje o sprawcy, kontaktowali się z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach pod numerem telefonu 47 702 22 00 lub meilowo na adres kppbialobrzegi@ra.policja.gov.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!