Las

i

Autor: pixabay.com Las

Nieśli go 2 kilometry przez las - akcja ratunkowa warszawskiej policji

2021-10-12 14:08

Choć 2 kilometry to niewielki dystans, ta wędrówka musiała być bardzo wyczerpująca. Policjanci nieśli bowiem odnalezionego w lesie mężczyznę. W naszym artykule przeczytacie o akcji ratunkowej, którą przeprowadzili mundurowi z Bielan.

Na stronie Komendy Rejonowej Policji V opisano akcję ratunkową, którą przeprowadzili policjanci z bielańskiej patrolówki. Otrzymali oni zgłoszenie dotyczące znalezionego w lesie mężczyzny. Kobieta, która poinformowała policję, czekała na mundurowych przy ul. Kampinoskiej. Wprowadziła funkcjonariuszy do lasu bemowskiego, gdzie pod jednym z drzew leżał wyziębiony starszy mężczyzna. Jego ubrania były całkiem przemoczone, a on sam trząsł się z zimna. Kontakt z nim był utrudniony, więc policjanci nie dowiedzieli się od razu, kim jest. Mundurowi okryli go kocem termicznym i ułożyli w bezpiecznej pozycji. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Do czasu jej przyjazdu policjanci monitorowali czynności życiowe mężczyzny.

Zapytaliśmy ALBAŃCZYKÓW o POPKA. Czy znają KRÓLA ALBANII?

Mężczyzna okazał się zaginionym!

Czekając na karetkę policjanci zaczęli ustalać tożsamość mężczyzny. Okazało się, że to 89-latek z okolic Grodziska Mazowieckiego, który od dwóch dni był poszukiwany jako zaginiony.

2-kilometrowa wędrówka do karetki

Ambulans przyjechał na wezwanie, ale nie mógł wjechać do lasu. Czekał w odległości około 2 kilometrów od miejsca, w którym znaleziono mężczyznę. Policjanci nie mieli wyboru. Sierż. szt. Grzegorz Mojsa oraz sierż. sztab. Przemysław Chojecki musieli zanieść 89-latka do medyków. Wędrówka bez wątpienia była wyczerpująca, ale zmęczenie to niewielka cena za uratowanie komuś życia - mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Źródło: zoliborz.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!