Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Nowe, zaskakujące informacje dot. przyszłości dotychczasowego hotelu Marriott w Warszawie potwierdziła w poniedziałek, 7 sierpnia rzeczniczka prasowa Marriott International Katarzyna Gospodarek. Zaznaczyła przy tym, że decyzję o rozstaniu z właścicielem obiektu - firmą LIM Center - "podjęto po wnikliwej analizie, a obecnym priorytetem jest zapewnienie, aby proces tej zmiany przebiegł jak najsprawniej dla gości oraz pracowników".
Gospodarek, dopytywana o przyczyny rozstania, poinformowała, że "naszą zasadą jest prowadzenie działalności zgodnie z najwyższymi standardami, odpowiedzialnie i zgodnie z prawem, w tym respektowanie poufności umów i ustaleń z naszymi partnerami biznesowymi". Z kolei na pytanie, czy wiadomo, kiedy szyld z nazwą marki zniknie z budynku w Al. Jerozolimskich, odpowiedziała, że firma hotelowa "spodziewa się, że właściciel obiektu wymieni oznaczenia w odpowiednim czasie".
Jednocześnie rzeczniczka zapewniła, że Polska nadal pozostaje ważnym rynkiem dla Marriott International. - Nasze lokalne portfolio liczy 23 hotele, a plany rozwoju obejmują otwarcie 10 kolejnych obiektów w ciągu najbliższych kilku lat - napisała.
Hotel Warsaw Marriott uruchomiony został w 1989 r., po 12 latach budowy, jako pierwszy obiekt amerykańskiej firmy w Europie Wschodniej. Zaprojektowany przez polskich architektów Tadeusza Stefańskiego, Jerzego Skrzypczaka i Andrzeja Bielobradka, stał się symbolem kapitalistycznego świata i wolnorynkowych przemian. Do dyspozycji gości udostępniono ponad 520 pokoi, w tym dwupoziomowy luksusowy apartament prezydencki, w którym zatrzymywali się zwykle odwiedzający Polskę prezydenci Stanów Zjednoczonych, a także gwiazdy estrady, takie jak Michael Jackson czy Luciano Pavarotti.
Więcej informacji: Koniec hotelu Marriott w Warszawie. Co dalej ze słynnym budynkiem?