Marsz Niepodległości 2023

Marsz Niepodległości 2023 Warszawa. ZDJĘCIA. Tak stolica wygląda 11 listopada!

2023-11-11 19:31

Narodowe Święto Niepodległości 2023 obchodzimy w całym kraju w sobotę 11 listopada. Z tej okazji odbywają się liczne uroczystości, msze święte, biegi i festyny. W Warszawie tradycyjnie ruszył również Marsz Niepodległości, który rozpoczynał się o godzinie 14.00 z Ronda Dmowskiego. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest "Jeszcze Polska nie zginęła". Braliście udział w pochodzie? Poszukajcie się na zdjęciach w naszej galerii!

Spis treści

  1. Marsz Niepodległości 2023 Warszawa. ZDJĘCIA. Tak stolica wygląda 11 listopada! GALERIA cz. 1
  2. Marsz Niepodległości 2023 Warszawa. ZDJĘCIA. Tak stolica wygląda 11 listopada! GALERIA cz. 2

Marsz Niepodległości 2023 Warszawa. ZDJĘCIA. Tak stolica wygląda 11 listopada! GALERIA cz. 1

Marsz Niepodległości 2023 Warszawa. ZDJĘCIA. Tak stolica wygląda 11 listopada! GALERIA cz. 2

11 listopada tradycyjnie po godzinie 14.00 ruszył Marsz Niepodległości 2023. Już wtedy nie obyło się bez incydentów i utrudnień. Ktoś rzucił przed scenę kilka zgniecionych flag symbolizujących LGBT i UE. Inne były przyczepione do samochodu organizatorów i wleczone po ulicy. Z trasy usunięto również blokujących ją aktywistów klimatycznych.

O bezpieczeństwie, które ma być zapewnione zarówno uczestników pochodu, jak i pozostałych mieszkańców miasta pisał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski:

,,Święto Niepodległości to dzień niezwykle ważny dla nas wszystkich. Jak co roku w stolicy odbędą się uroczystości o charakterze państwowym i lokalnym. W związku z aktualną niestabilną sytuacją na świecie, zwróciłem się do Komendanta Głównego Policji o zapewnienie odpowiednich sił i środków policyjnych do zabezpieczenia wszystkich wydarzeń.

Sytuację w Warszawie będziemy monitorować na bieżąco. W Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa będzie pracował specjalny sztab, do którego zapraszam również przedstawicieli Policji. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Oddajmy w tym dniu hołd Bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski. Godnie i z szacunkiem dla wszystkich. Z szacunkiem dla miasta" - napisał na platformie X prezydent Warszawy.

Tak jak w roku ubiegłym marsz przechodzi trasą: Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, ul. Wał Miedzeszyński (zejście pętlą z mostu) ul. Wybrzeże Szczecińskie, ul. Siwca i kończy się na błoniach Stadionu Narodowego. Manifestację od 2011 roku organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Quiz o godle Polski. Co wiesz o polskim herbie?

Pytanie 1 z 10
Pierwszy wizerunek polskiego orła znajduje się na słynnym denarze Princes Polonie Bolesława Chrobrego