Wojskowa Akademia Techniczna

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Zdjęcie ilustracyjne

Wojskowa Akademia Techniczna otwiera nowy kierunek studiów

2023-02-21 9:04

Na uczelniach wyższych w Warszawie nowe kierunki studiów nie pojawiają się wcale tak często. Nic więc dziwnego, że kiedy Wojskowa Akademia Techniczna ogłosiła, że startują nowe studia podyplomowe, wiele osób zainteresowało się tą sprawą. Czego będzie się można nauczyć?

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie rusza z nowym kierunkiem kształcenia. Tym razem zaprasza chętnych na dwusemestralne studia podyplomowe: "Teoria i praktyka kształcenia i egzaminowania kierowców". 

Oferta uczelniana skierowana jest przede wszystkim do instruktorów nauki jazdy, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje. Kierunek ruszy na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Czytaj także: Najczęściej kradzione samochody w Warszawie. Policja ujawnia

Wojskowa Akademia Techniczna rusza z nowym kierunkiem studiów

- Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji słuchaczy w zakresie nowej techniki samochodowej, przeprowadzenia egzaminów na prawo jazdy (w tym egzaminowania osób z niepełnosprawnościami), bezpieczeństwa ruchu drogowego, psychologii (także psychologii transportu) oraz aktualizacji i rozszerzenia ogólnego wykształcenia technicznego i prawnego - zapowiada Wojskowa Akademia Techniczna.

Studia te będą trwać od kwietnia 2023 roku do lutego 2024 roku. Rekrutacja trwa do 2 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona, a przeznaczona w zamyśle jest przede wszystkim dla instruktorów nauki jazdy, egzaminatorów oraz pracowników wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. 

Coraz lepsza oferta kształcenia

Oferta studiów na Wojskowej Akademii Technicznej stopniowo staje się coraz szersza. Na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzenia w styczniu pojawiły się studia podyplomowe z ochrony i obrony ludności wobec współczesnych zagrożeń. Celem tych studiów jest przekazanie niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. zarządzania kryzysowego, samoobrony ludności, prowadzenia działań ratowniczych, systemów ratowniczych, cyberbezpieczeństwa oraz ewakuacji. 

Ów kierunek ma być odpowiedzią na nowe wyzwania dotyczące bezpieczeństwa Polski, takie jak wojna rosyjsko-ukraińska czy stan epidemii i sytuacja poepidemiczna związana z Covid-19.

Czytaj także: Ile zarabia się w Polsce? Różnice między Warszawą a resztą Mazowsza są znaczące

O czym marzy Damian Jaworek, pierwszy warszawski Rzecznik Praw Uczniowskich. Prywatnie to zięć prezydenta Bronisława Komorowskiego