Z Warszawy

Najdziwniejsze nazwy ulic w Warszawie. Aż trudno uwierzyć

2024-07-01 21:27

Warszawa jest ogromnym miastem z tysiącami ulic i uliczek. Choć większość ich nazw niczym się nie wyróżnia, niektóre okazują się naprawdę dziwne i niecodzienne, ale również szalenie ciekawe. Sprawdźcie, które ulice mogą wywoływać śmiech lub wyjątkowe zainteresowanie oraz dowiedzcie się, dlaczego nazwano je właśnie w taki sposób.

Najdziwniejsze nazwy ulic w Warszawie

Aby stworzyć nasze zestawienie, przejrzeliśmy pełny spis nazw ulic w stolicy. Nie było łatwo, gdyż Warszawa jest naprawdę ogromnym miastem. Odkrywanie kolejnych dziwnych nazw okazało się jednak naprawdę ciekawe.

Choć większość mieszkańców stolicy mieszka tu od lat i teoretycznie zna miasto jak własną kieszeń, każdy może znaleźć wśród nazw coś, co go zaskoczy. Podobnie nieoczywiste okazują się wyjaśnienia, skąd wzięły się konkretne określenia - często nie są bowiem tym, z czym na początku mogą się kojarzyć.

Dlaczego w Warszawie powstały takie ulice jak Bagno czy Dowcip? Czy nazwa Nalewki może słusznie kojarzyć się z napojem alkoholowym? Skąd wzięły się ulice Małej Żabki, Kozia Górka, Koński Jar, czy też... Na Bateryjce? Sprawdźcie to w naszej galerii! Znajdziecie w niej więcej dziwnych, ale przy tym wyjątkowo ciekawych miejsc w stolicy, o których mogliście nie mieć pojęcia.

Pościg ulicami Warszawy za Maserati