Z Regionu

Największe miasta w woj. mazowieckim. Czwartego nikt się nie spodziewał

2024-06-13 20:24

Województwo mazowieckie kojarzy się przede wszystkim z Warszawą. Jednak wśród pozostałych miast są również inne lokalizacje, które imponują swoim dorobkiem historycznym czy infrastrukturą. Cześć z nich może także pochwalić się swoją niemałą powierzchnią. Zobaczcie największe miasta w naszej galerii.

Województwo mazowieckie to nie tylko Warszawa czy Radom. To także obszar, na którego terenie znajdują się malownicze miasteczka czy małe miejscowości. Są wśród nich również perełki, o których wydawałoby się, że część Polaków zapomniała. Wiele z nich potrafi naprawdę zaskoczyć.

Największe miasta na Mazowszu

Nie potrzeba statystyk, aby powiedzieć, że największym miastem w woj. mazowieckim jest Warszawa. Jej powierzchnia sięga 517,2 kilometrów kwadratowych. Ta wielka aglomeracja ma jednocześnie jedną z najbogatszych historii w tym regionie, sięgającą setek lat wstecz.

Drugim co do wielkości miastem jest Radom z powierzchnią wynoszącą 111,8 kilometrów kwadratowych. To miasto jest również drugie pod kątem populacji w woj. mazowieckim. Jak z kolei wygląda reszta stawki największych miast na Mazowszu? Sprawdźcie naszą galerię poniżej!

Nagrody Anody 2023 rozdane. Warszawa ma swoich bohaterów. "Ja się tu ciągle wzruszam"
Listen on Spreaker.