W Polsce utarło się przekonanie, że na emeryturze trudno związać koniec z końcem. Tymczasem młodzi ludzie najwyraźniej nie boją się o swoje świadczenia, bowiem nie oszczędzają na emeryturę. Co więcej, niektórzy obywatele krajów z zagranicy z uwagi na komfort życia decydują się właśnie w Polsce spędzić jesień życia.
Czytaj także: Brytyjscy emeryci coraz chętniej przenoszą się do Polski. Chodzi o jakość życia
Jakie są najwyższe świadczenia w naszym kraju i jak je uzyskać? Przepis na duże pieniądze na starość jest prosty – pracować dłużej i intensywniej, jeśli tylko starczy na to zdrowia. Najwyższa emerytura na Mazowszu wynosi tyle, że niejeden młody człowiek dałby się pokroić za pensję w jej wysokości.
Najwyższa emerytura w Warszawie
Chociaż średnia wysokość emerytury w Warszawie nie przyprawia o zawrót głowy i wynosi ok. trzech tysięcy miesięcznie, to ta najwyższa robi ogromne wrażenie. Z naszych informacji wynika, że lider (lub liderka) otrzymuje z ZUS ponad 25 tys. złotych. Jest to jednocześnie najwyższa kwota tego rodzaju na Mazowszu.
Jaki jest przepis na takie świadczenie? Otóż chodzi o staż pracy, w którym przechodzi się na emeryturę. W powyższym przypadku taka suma wiąże się z przepracowaniem 61 laty. Osoba, która dostaje taką emeryturę, rozpoczęła pracę na przełomie lat 50. i 60.
Czytaj także: Nawet 5000 złotych dodatku do emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek
Problemem jest jednak fakt, że zdecydowana większość osób przechodzi na emeryturę z chwilą uzyskania praw emerytalnych, gdyż na dalszą pracę zwyczajnie brakuje im sił.
Najwyższa emerytura w Polsce
- Najwyższa emerytura, jaką ZUS wypłaca kobiecie to ponad 26 tys. zł; osoba ta przeszła na emeryturę w wieku 81 lat. Wśród mężczyzn najwyższe świadczenie wynosi 37,8 tys. zł. W tym przypadku wiek przejścia na emeryturę to 85 lat - poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Myślicie, że młode pokolenie ma szansę w przyszłości pobić te rekordy?