Warszawa ma wiele wieżowców, które robią wrażenie na mieszkańcach miasta. Jeden z nich szczególnie wyróżnia się wysokością. Jest to nie tylko najwyższy budynek w Warszawie, ale również w całej Unii Europejskiej. Dumny Varso Tower niczym nie ustępuje wieżowcom Manhattanu.
Najwyższy budynek w Warszawie
W Polsce powstają najwyższe budowle w całej Unii Europejskiej i przykładem tego jest Varso Tower. Wieżowiec jest jednocześnie najwyższym budynkiem i dumą stolicy.
Wraz z iglicą wieża Varso Tower wznosi się na wysokość 310 metrów i jest częścią wielofunkcyjnej inwestycji Varso Place, realizowanej w centrum Warszawy przez firmę HB Reavis. Oferuje ona biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. Wieżowiec ma 53 piętra.
Czytaj także: W których dzielnicach Warszawy umiera najwięcej osób? Wstrząsające dane
Zlokalizowany jest przy dworcu Warszawa Centralna, co zapewnia mu szeroką ofertę transportu publicznego dostępną w odległości zaledwie krótkiego spaceru.
Dwa tarasy widokowe Varso Tower – jedne z najwyższych w Europie – znajdą się na wysokości 205 metrów oraz 230 metrów, czyli nawet dwukrotnie wyżej niż taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Rozpościera się z nich niesamowity widok na stolicę.
Jakie są najwyższe budynki w Warszawie?
Varso Tower dzierży dumnie pierwsze miejsce w zestawieniu najwyższych budynków w Warszawie. Jakie plasują się kolejno za nim?
- Varso Tower - 53 piętra, 310 metrów wysokości
- Pałac Kultury i Nauki - 42 piętra, 237 metrów wysokości
- Warsaw Spire - 49 pięter, 220 metrów wysokości
- Warsaw Trade Tower - 43 piętra, 208 metrów wysokości
- Warsaw Unit - 46 pięter, 202 metry wysokości
- Skyliner - 45 pięter, 195 metrów wysokości
- Q22 - 42 piętra, 195 metrów wysokości
- Złota 44 - 54 pięter, 192 metry wysokości
- Rondo 1 - 40 pięter, 192 metry wysokości
- Centrum LIM - 43 piętra, 170 metrów wysokości.
W kolejnych latach pojawią się zapewne nowe inwestycje, które zmienią dotychczasowy kształt podanego przez nas rankingu. Nie możemy się doczekać ich powstania.