Przedmioty z dawnych lat, przedwojenne fotografie czy odwzorowanie dawnej ulicy Nalewek to elementy wystawy, które z pewnością przykują uwagę zarówno starszych jak i młodszych. Rodzinna ścieżka zwiedzania przewidziana jest dla dzieci w wieku 4-10 lat oraz ich opiekunów. Towarzyszy jej ilustrowana karta z zadaniami. Można ją wydrukować już u siebie w domu, bądź odebrać na wejściu do muzeum. Na karcie znajdują się również kody QR. - Skanując kod zostaniecie przekierowani do filmu, gdzie nasz edukator opowiada o najciekawszych, z perspektywy dziecka, fragmentach naszej wystawy - mówi Anna Czerwińska, kierowniczka sekcji edukacji szkolnej i rodzinnej Muzeum POLIN.
Wśród filmów znalazły się historie takich obiektów Muranowa jak synagoga z dzisiejszego Placu Bankowego czy drzewo mirabelkowe, którego owoce z Warszawy trafiły aż pod Waszyngton.
Muzeum przypomina też o możliwości skorzystania z rodzinnego audioprzewodnika po wystawie "1000 lat historii Żydów polskich". Poruszając się po salach wystawienniczych opowieści uruchamiają się automatycznie, a główny bohater audioprzewodnika (w tę rolę wcielił się aktor Wojciech Malajkat), pomoże nam m.in. odnaleźć oznaczone numerkami najciekawsze miejsca na ekspozycji. Z audioprzewodnika mogą korzystać dzieci w wieku od 6 do 12 lat.