Warszawa Praga kamienica

i

Autor: Jacek Olszewski Warszawa Praga kamienica

Niebezpieczne osiedla w Warszawie. Sprawdź nim tu zamieszkasz!

2021-01-12 13:38

Dzielnica z klimatem, dużo terenów zielonych, świetna komunikacja z centrum - tak wielu deweloperów przedstawia swoje inwestycje. Za profesjonalnie wykonaną wizualizacją i estetycznym wyglądem budynku może jednak kryć się niemiła niespodzianka.

Warszawa, podobnie jak większość innych miast, ma w swoim obrębie dzielnice i osiedla, w których przestępczość jest dużo wyższa niż w pozostałych, a policja jest w nich stałym bywalcem. Niestety, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i decydują się na kupno mieszkania w okolicy.

Nocne libacje, kradzieże, uszkodzenie mienia? Nie tylko na "osławionej" Pradze

Choć Praga Północ od lat 90. dość mocno się zmieniła - m.in. za sprawą otwarcia wielu kawiarni, butików czy galerii - wciąż istnieją miejsca gdzie lepiej nie pojawiać się po zmroku. Wśród interwencji policji przeprowadzonych w 2019 roku najwięcej, bo blisko 440, dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych , a 400 - kradzieży. Innym osiedlem, na którym policja musiała często interweniować z powodu zakłócania porządku, picia alkoholu w niedozwolonym miejscu, np. w okolicznych parkach i skwerach, oraz z powodu kradzieży i uszkodzenie mienia, było osiedle Za Żelazną Bramą. To osiedle, położone częściowo w Śródmieściu i na Woli, króluje w statystykach jeśli chodzi o wszystkie kategorie interwencji najczęściej podejmowane przez warszawską policję. Uważać należy tu przede wszystkim na rejony ulic Chłodnej, Żelaznej, Okopowej, Ogrodowej i Prostej. Głośne libacje na osiedlowych ławkach mogą sprawić, że trudno będzie spokojnie przespać noc.

Całe Ząbki opłakują zamordowanego sklepikarza

Pod względem kradzieży, np. portfela lub telefonu, wysoką pozycję zajmują Nowolipki będące częścią Muranowa. Zakłócanie spokoju, spożywanie alkoholu w miejsach niedozwolonych, kradzieże i niszczenie mienia stanowiły z kolei pretekst do ponad 600 interwencji policji w 2019 roku na Grochowie i Gocławiu.Z tego względu warto szczególnie dobrze zastanowić się nad lokalizacją wymarzonego M. Z pomocą może przyjść Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można sprawdzić jaki jest poziom poczucia komfortu mieszkańców danych miejsc. Estetyczny wygląd budynku to, jak się okazuje, nie wszystko.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy rozebrałeś już świąteczną choinkę?