Noc spadających gwiazd - Centrum Nauki Kopernik organizuje piknik astronomiczny 12.08? Takie pytanie na pewno zadają sobie mieszkańcy i mieszkanki chcący obserwować Perseidy w Warszawie. Perseidy to jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów. Jest szczególnie ceniony przez wielbicieli i wielbicielki oglądania nieba, gdyż przypada latem, kiedy noce są ciepłe, a pogoda najczęściej stwarza dobre warunki do obserwacji. Perseidy zauważyć można w okresie między 17 lipca a 24 sierpnia, ale najwięcej osób szykuje się zawsze na maksimum roju w nocy z 12 na 13 sierpnia, kiedy to aktywność jest najwyższa i wynosi około 100 obiektów na godzinę. Centrum Nauki Kopernik niemal każdego roku organizowało wspólne obserwacje nocnego nieba 12 sierpnia. Na błoniach CNK pojawiały się leżaki, na ekranie wyświetlano widok z teleskopu, a specjaliści w dziedzinie astronomii dzielili się ze wszystkimi komentarzami i ciekawostkami. Czy tak będzie i w tym roku?
Czytaj też: KOMETA NAD WARSZAWĄ 11.08 - wiemy, co to było! [WIDEO]
W tym roku oglądanie nocy spadających gwiazd z Centrum Nauki Kopernik też się odbędzie, jednak w zmienionej formie. Z uwagi na pandemię koronawirusa, CNK organizuje wydarzenie w formie online. Odbędzie się ono nocą 12 sierpnia. Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj. Organizatorzy piszą:
Noc Spadających Gwiazd z CNK - jak będzie wyglądała?
Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy zwykle mieli okazję do wspólnego oglądania deszczu meteorów z roju Perseidów. Centrum Nauki Kopernik każdego roku organizowało na swoich błoniach nocny piknik astronomiczny, podczas którego można było oglądać spadające gwiazdy i posłuchać komentarzy ekspertów.
Przeczytaj też: Ekstremalne zjawiska w pogodzie będą się nasilać. "Nieodwracalne zmiany klimatu coraz bliżej"
Będziemy towarzyszyć Wam online, w smartfonach. Zaprosimy ciekawych gości, poopowiadamy o różnych ciałach niebieskich, sprawdzimy, gdzie widać najwięcej gwiazd.
Noc spadających gwiazd - TRANSMISJA
Centrum Nauki Kopernik będzie prowadziło transmisję nie tylko na Facebooku. Perseidy z CNK będzie można obserwować również na YouTube. Poniżej odnośnik do transmisji. Rozpoczyna się ona o 21:00.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!