Inwestycje

Nowa, kosztowna inwestycja w Warszawie zrealizowana. Posłuży PKP

2023-09-26 20:57

W Warszawie powstała nowa lakiernia za 3,5 mln zł. O zrealizowaniu dużej inwestycji poinformowali 26 września przedstawiciele PKP Intercity. Jak przy tym zaznaczyli, przyczyni się ona m.in. do poprawy jakości remontów taboru kolejowego.

W komunikacie napisano, że nowa lakiernia, którą zbudowano na terenie bocznicy kolejowej Warszawa Olszynka Grochowska, poprawi tempo napraw pojazdów szynowych i zmniejszy ilość zanieczyszczeń przedostających się do środowiska naturalnego. Zamówiona w 2020 roku inwestycja kosztowała blisko 3,5 mln zł brutto, a jej wykonawcą była spółka Sosnowski.

Jak wskazano, inwestycja umożliwi lakierowanie i suszenie pojazdów szynowych m.in. po naprawach awaryjnych.

Nowa inwestycja w Warszawie zrealizowana

- Z każdym rokiem rośnie liczba wagonów, jakie powierzane są w nasze ręce i jestem przekonany, że przy obecnym tempie realizowanych inwestycji tych zleceń będzie coraz więcej – wskazał Witold Bawor, prezes PKP Intercity Remtrak - spółki przeprowadzającej remonty taboru kolejowego. Dodał, że zrealizowana inwestycja usprawni działanie spółki.

Jak podano, dzięki inwestycji możliwe będzie skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie prac i tym samym zwiększenie liczby napraw w Warszawie. - Nowa lakiernia znacząco ograniczy także zagrożenie pożarowe poprzez zastosowanie wentylatorów wysokiej wydajności i zabezpieczeń technicznych w poszczególnych fazach pracy stanowiska - napisano.

Trzaskowski podsumowuje pięć lat rządów w Warszawie. Prezydent mówi "Super Expressowi" z czego ma satysfakcję, a co się nie udało