Nowe respiratory trafiły do Szpitala Bielańskiego. Dotarły z Berlina

i

Autor: Twitter/Rafał Trzaskowski Nowe respiratory trafiły do Szpitala Bielańskiego. Dotarły z Berlina

Nowe respiratory trafiły do Szpitala Bielańskiego. Dotarły prosto z Berlina

2021-03-30 19:23

Szpital Bielański otrzymał respiratory i pulsoksymetry z Berlina. Mają wspierać medyków w walce z koronawirusem. Od początku pandemii w Szpitalu Bielańskim pomoc uzyskało 1400 pacjentów.

- W tym miesiącu warszawski Szpital Bielański otrzymał 14 respiratorów i 300 pulsoksymetrów od naszego miasta partnerskiego - Berlina. Dziękuję za aparaturę, która będzie ratować życie, za owocną współpracę od początku pandemii oraz za 30 lat partnerstwa między naszymi miastami! - poinformował Rafał Trzaskowski.

- Sprzęt medyczny, jaki otrzymaliśmy, jest dla nas szczególnie cenny, bo wiemy, że w Berlinie, podobnie jak w Warszawie sytuacja pandemiczna jest bardzo poważna, a mimo to, jak na prawdziwych przyjaciół przystało, postanowiliście podzielić się z nami aparaturą ratującą życie - napisał w liście do burmistrza Berlina Trzaskowski.

Czytaj także: Wnioski lekarzy z Białorusi utknęły w Ministerstwie Zdrowia. "Chcą wesprzeć Polskę, ale nie mogą"

Sytuacja w Warszawie jest bardzo trudna. Wciąż brakuje lekarzy do pracy w placówkach medycznych, a chorych wciąż przybywa. Mazowsze znów znalazło się na pierwszym miejscu w Polsce pod względem zachorowań. Tylko ostatniej doby odnotowano 20 870 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Należy jednak pamiętać, że po weekendzie statystyki zwykle są nieco zaniżone. Najwięcej zachorowań odnotowano z województw:

  • mazowieckiego (3572),
  • śląskiego (2812),
  • dolnośląskiego (2110).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wyspa, półwysep, a może rzeka? Dasz radę bezbłędnie rozpoznać po nazwie?

Pytanie 1 z 20
Wisła to nie tylko rzeka, ale także...
Raport z Anteny 30.03