Osiedle Dudziarska - wszystkie okna i wejścia zamurowane. TO MIEJSCE PRZERAŻA!

2022-03-10 5:54

Ostatni lokatorzy opuścili osiedle w 2020 roku. Do niedawna byli tam jeszcze ochroniarze. Dziś wszystkie okna i wejścia zamurowano. Zobaczcie, jak wyglądają niesławne bloki przy ulicy Dudziarskiej na Olszynce Grochowskiej.

Osiedle Dudziarska na Olszynce Grochowskiej przez wiele osób nazywane jest "nieudanym eksperymentem socjalnym" Warszawy. Trzy bloki powstały pod koniec lat 90. na tzw. "Koziej Górce" przy ulicy Dudziarskiej. Celem było stworzenie mieszkań socjalnych dla osób eksmitowanych z rejonów Śródmieścia i Pragi Południe. Fatalna lokalizacja praktycznie odcinająca mieszkańców od miasta (bloki wybudowano za linią kolejową Warszawa – Otwock), brak komunikacji i niski standard złożyły się na urągające ludziom w potrzebie warunki mieszkaniowe. Około 2019 roku podjęto decyzję o przesiedleniu mieszkańców osiedla i rozlokowaniu ich w innych mieszkaniach socjalnych. Bloki opustoszały całkowicie na początku 2020 roku. Przez dłuższy czas byli tam jeszcze pracownicy ochrony mający pilnować obiektów. Dziś nie ma również ich.

Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę! Pobożny złodziej z Myślenic zatrzymany

Bloki na Dudziarskiej straszą zamurowanymi oknami

W samych budynkach zamurowano zaś wszystkie okna i wejścia. Bloki czekają na wyburzenie, jednak nie wiadomo, kiedy na teren dawnego osiedla wejdą ekipy rozbiórkowe. Tymczasem w naszej galerii możecie zobaczyć, jak wyglądają budynki o adresach Dudziarska 40, 40A i 40B.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!