Spis treści
- Otwarcie nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej - termin, zmiany dla kierowców
- Otwarcie nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej - zmiany dla komunikacji miejskiej
- Prace na Trasie Łazienkowskiej - na jakim są etapie?
Otwarcie nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej - termin, zmiany dla kierowców
Jak już wspomnieliśmy, nowo wybudowany wiadukt zostanie otwarty 14 lutego w godzinach wieczornych. Przedstawiciele SZRM wyjaśnili, że "kierowcy zmierzający do centrum przejadą na niego za ul. Saską, z kolei wracający z centrum zmienią jezdnię na węźle z Wałem Miedzeszyńskim". Co istotne dla kierujących, zmiany w ruchu będą wprowadzane etapowo.
W piątek wieczorem zmotoryzowani skorzystają z dwóch pasów - po jednym w każdym kierunku. Już w weekend dodatkowy pas zyskają osoby jadące do centrum. W poniedziałek, 17 lutego ponownie dostępne będzie po jednym pasie w każdym kierunku. "Najpóźniej od środy, 19 lutego na nowym obiekcie dostępne będą trzy pasy - jeden do centrum i dwa w kierunku Grochowa i Wawra" - podkreślił SZRM.
Wkrótce kierowcy będą mogli też skorzystać ze zjazdu z Trasy Łazienkowskiej na Wał Miedzeszyński (w kierunku Pragi-Północ i Wawra) od strony Saskiej Kępy. W związku z zamknięciem południowego wiaduktu wygrodzony zostanie jednak wjazd w Wału na Trasę Łazienkowską w stronę Grochowa. Kierujący będą musieli skorzystać z objazdów, które skierują ich do al. Waszyngtona lub ul. Fieldorfa.
Czytaj również: Pozwolenia na budowę w Warszawie. W tych dzielnicach wydano ich najwięcej
"Ruch pomiędzy ul. Saską i Kanałem Wystawowym nadal będzie odbywał się jezdnią południową. Tak jak dotychczas będą tu trzy pasy - jeden do centrum i dwa w drugim kierunku, przy czym jeden z nich pozostanie zarezerwowany dla autobusów, taksówek pojazdów MTON i motocykli. Autobusy nadal będą zatrzymywały się przy Międzynarodowej i Saskiej. Zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Międzynarodową. Straci ona połączenie z Trasą Łazienkowską. Objazd będzie prowadził ul. Zwycięzców i Wałem Miedzeszyńskim" - wyjaśnili przedstawiciele SZRM. Co ważne, kierowcy będą mogli przejeżdżać Paryską pod Trasą.
Jeśli zaś chodzi o rowerzystów, dla nich otwarta zostanie droga po północnej stronie Trasy Łazienkowskiej. Tym samym nie skorzystają jednak z przeciwnej ścieżki. Piesi natomiast przejdą pod wiaduktami tylko przejściem tymczasowym po jednej stronie Paryskiej. Nie będą za to mogli poruszać się pod Trasą ulicami Bajońską i Wąchocką ani po południowej stronie Trasy pomiędzy Bajońską i Rapperswilską. Przejście i ścieżka pod wiaduktami na wysokości ulic Rapperswilskiej i Wandy pozostaną zamknięte.
Otwarcie nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej - zmiany dla komunikacji miejskiej
Warto zaznaczyć, że zmiany związane z otwarciem nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej wpłyną również na komunikację miejską. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, od poniedziałku 17 lutego, swoje trasy w jednym kierunku zmienią autobusy linii 411 i E-1.
Czytaj również: Wymazany obszar w centrum Warszawy. Nie ma go na mapach. Wiemy, co się tam znajduje
"Autobusy 411 w stronę stacji metra Politechnika pojadą ul. Saską do Zwycięzców, Wału Miedzeszyńskiego i dalej wjadą na Trasę Łazienkowską do swojej stałej trasy. W przeciwną stronę, czyli na Gocław lub do Starej Miłosnej, trasa nie zmieni się. Autobusy linii E-1 pojadą inaczej w stronę Gocławia. Z Wału Miedzeszyńskiego E-1 skręcą w ul. Zwycięzców i nią dojadą do Saskiej i do swojej stałej trasy. W kierunku stacji metra Stadion Narodowy trasa nie zmieni się" - wyjaśniono.
Prace na Trasie Łazienkowskiej - na jakim są etapie?
Przy tej okazji Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta przybliżył postępy w ramach prac nie tylko w kontekście wiaduktów, ale również przebudowy jezdni północnej al. Stanów Zjednoczonych od Bajońskiej do Międzynarodowej. Obecnie powstaje już jej podbudowa, a samo układanie nawierzchni zaplanowano na maj. Poza tym wykonawca zajmuje się m.in. przebudową sieci teletechnicznej oraz budową ekranów akustycznych. Zgodnie z bieżącymi przewidywaniami cała inwestycja powinna zostać zakończona w lipcu 2026 r.
Czytaj również: Najmniej popularne przystanki w Warszawie. W ciągu całej doby nikt z nich nie korzysta
![Warszawa Radio ESKA Google News](https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-DYdW-QouA-AXAa_warszawa-radio-eska-google-news-664x442-nocrop.jpg)