vinted paczki

i

Autor: fot.Pixabay/X:@weneckaplaza

zakupy

"Kreatywne" paczki z Vinted. Użytkownicy zaskakują tym, jak pakują przesyłki

2024-04-19 15:49

Vinted to bardzo popularna platforma sprzedażowa, gdzie użytkownicy wystawiają głównie używane ubrania i akcesoria. Jedna z internautek pokazała na "X" swoją paczkę, która została zapakowana w bardzo nietypowy sposób. Jak się okazuje, jej historia nie jest wyjątkiem.

Na opublikowanym zdjęciu użytkowniczka platformy "X" uchwyciła zamówienie, które ktoś wysłał jej w opakowaniu po kaszy. Swój post skomentowała: "Tak miałam zapakowaną paczkę z Vinted. To się nazywa less waste". Pod wpisem użytkownicy platformy "X" również podzielili się swoimi doświadczeniami z przesyłkami i trzeba przyznać, że były równie nietypowe.

Użytkownicy Vinted i ich kreatywność

Pod postem użytkowniczki przeważały pozytywne komentarze. Osoby, które również korzystają z Vinted, otwarcie przyznawały, że pakują swoje paczki w taki sposób. Inni natomiast podchodzili do sprawy z przymrużeniem oka i podkreślali, że chcieliby dostawać swoje zamówienia w klasycznym wydaniu:

  • "Uff, to dobrze, że nie tylko ja pakuję w kartony, które mam pod ręką w domu, bo mi szkoda wyrzucić";
  • "Kiedyś dostałem paczkę w plastikowym wiaderku po kiszonej kapuście";
  • "Ja jakiś czas temu wysłałam w opakowaniu po kapsułkach do prania, bo mi się koperty skończyły";
  • "To jest fenomenalne, że jedne pakują w paczkę po kaszy, a drugie dają jakieś karteczki i prezenciki".

Pakowanie paczek w duchu less waste

Osoby sprzedające na Vinted często wykazują się kreatywnością w wyborze opakowań do wysyłki. Nadają swoje paczki w nietypowych materiałach, takich jak kartonowe pudełka po suchej żywności, worki na śmieci czy foliowe reklamówki ze sklepów spożywczych.

Z jednej strony budzi to spore kontrowersje, gdyż takie zapakowanie czasami nie zabezpiecza przesyłki i może dojść do uszkodzenia zawartości. Natomiast drugą stroną medalu jest zmniejszanie ilości odpadów. Podobne praktyki mają pozytywny wpływ na środowisko, gdyż opakowania są ponownie wykorzystywane i podlegają recyklingowi.

"Trójkąt bermudzki" w Warszawie - zobacz zdjęcia: