Piknik Naukowy odbędzie się 15 czerwca na Stadionie Narodowym przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1. Wydarzenie zaczyna się o 11.00, a kończy o 20.00. Tegoroczny temat przewodni brzmi: "Nie do wiary!". Piknik to idealne wydarzenie zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
27. Piknik Naukowy 2024. Tegoroczny temat przewodni
Co roku piknikowi towarzyszy inny temat przewodni. 27. Piknik Naukowy jest związany z hasłem "Nie do wiary". Temat nawiązuje do tego, jak nauka i jej osiągnięcia mogą poruszyć wyobraźnię. Na pikniku będzie można przekonać się na własne oczy, jak wiedza potrafi być zdumiewająca.
O 27. Pikniku Naukowym i tegorocznym temacie przewodnim opowiedziała Irena Cieślińska, Dyrektorka Programowa Centrum Nauki Kopernik - Hasło „Nie do wiary!” niesie ze sobą jeszcze jedno, przewrotne znaczenie. Nauka nigdy nie każe w nic wierzyć – każda hipoteza wymaga eksperymentalnego potwierdzenia. Naukowcy zachęcają do tego, by wątpić i kwestionować dotychczasowe przekonania, bo tylko w ten sposób dokonuje się postęp. To, co kiedyś wydawało się niemożliwe, dziś staje się rzeczywistością, a to, co teraz wydaje się nierealne, może w przyszłości stać się prawdą. Nauka nieustannie prowadzi nas ku nowym odkryciom, które mogą odmienić nasze postrzeganie świata i nas samych. - jak możemy przeczytać wypowiedź Ireny Cieślińskiej na oficjalnej stronie wydarzenia.
Piknik Naukowy 2024. Jakie atrakcje czekają na uczestników?
Oto niektóre atrakcje, które czekają na uczestników pikniku:
- robotyczny pies Syriusz
- labiryntu nietoperza.
- eksperyment: czy można słuchać oczami.
- matematyczne metody wiązania krawata.
- co wspólnego mają jabłka z opalaniem?
- sklonowanie chryzantemy
- okulary do czytania na leżąco
- malowanie obrazu farbami, które oczyszczają powietrze.
- budowa lewitującego stolika
Piknik Naukowy 2024. Coroczne wydarzenie promujące naukę
Co roku na Pikniku Naukowym jest do wiele aktywności związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, społecznymi i humanistycznymi. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe prezentują zjawiska, zdobycze techniki, a także własne badania i osiągnięcia.