Przewóz rowerów za złotówkę! PKP szykuje promocję

i

Autor: PKP Intercity Przewóz rowerów za złotówkę! PKP szykuje promocję

PKP Intercity: Przewieziesz rower pociągiem za złotówkę!

2021-08-17 18:17

PKP Intercity zachęca do jazdy rowerem! Szykuje specjalną ofertę. We wrześniu będzie można przewieźć rower za symboliczną złotówkę. Polski przewoźnik kolejowy po raz kolejny włącza się w ten sposób w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Kiedy rusza sprzedaż promocyjnych biletów?

„Rower za złotówkę”: O co chodzi z akcją? Kto może skorzystać? Na których połączeniach obowiązuje?

Uprawniony jest każdy, kto w dniach 16-22 września 2021 zamierza zabrać ze sobą rower i przewieźć go w pociągu PKP Intercity. Promocja obejmuje połączenia krajowe realizowane przez:

  • Twoje Linie Kolejowe (TLK),
  • InterCity (IC),
  • Express InterCity (EIC)
  • lub Express InterCity Premium (EIP).

Czytaj także: Nowe świadczenie na dziecko od 2022 roku. Rząd przyjął projekt ustawy. Sprawdź szczegóły!

Podróżni mogą nabywać bilety w kasach oraz u konduktora w pociągu (za wyjątkiem połączeń EIP), jak również za pośrednictwem Serwisu e-IC. Będą one ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane. Cena jest stała, więc symboliczną złotówkę rowerzyści zapłacą niezależnie od długości zaplanowanej trasy. Należy przy tym pamiętać, że liczba miejsc na przewóz jednośladów w danym składzie jest ograniczona. Szczegóły dotyczące sposobu przewozu rowerów określa „Regulamin przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę PKP Intercity S.A.” dostępny na stronie przewoźnika.

„Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju”

Tegoroczna odsłona „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju” zachęca do kontynuowania pro-środowiskowych zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie w zakresie popularyzacji niskoemisyjnych środków transportu. Działania w ramach popularnej już akcji PKP Intercity „Rower za złotówkę” mają za zadanie nie tylko podtrzymanie tego trendu i promocję idei zrównoważonego transportu, ale także zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Czytaj także: Ten kraj zniesie wszystkie restrykcje - mieszka tam wielu Polaków!

Pociągi PKP Intercity docierają już do ponad 400 miast i miejscowości, a liczba składów dostosowanych do przewożenia rowerów stale rośnie wraz z postępującą realizacją inwestycji taborowych. W połączeniu z sukcesywnie zwiększającą się liczbą stojaków rowerowych przy stacjach, przystankach i dworcach daje to możliwość coraz swobodniejszego łączenia podróży rowerem i pociągiem po Polsce.

Kolej na ekologię

PKP Intercity planuje stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu. Pomimo, że kolej już teraz wyróżnia niska emisja w porównaniu z innymi środkami transportu, PKP Intercity nie ustaje w wysiłkach, by być jeszcze bardziej „eko”. Wpisuje się to w założenia Europejskiego Zielonego Ładu, który za główne cele dla sektora transportowego przyjmuje znaczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Plany wyznaczają za cele:

  • ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w transporcie o 90 proc. do 2050 r,
  • podróże rozkładowe poniżej 500 km neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.
  • oraz kolej jako główny i najmniej emisyjny środek transportu zbiorowego.

Dlatego w ramach kontynuacji strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku Spółka zainwestuje w nowoczesny tabor aż 19 mld zł. Plany obejmują inwestycje w wagony, nowoczesne lokomotywy, elektryczne zespoły trakcyjne, a także piętrowe składy wagonowe typu push-pull. W efekcie flotę przewoźnika zasilą nowe elektryczne pojazdy o znacznie mniejszej emisji CO2, a odpowiednia liczba i jakość taboru dostosowanego do zmodernizowanych linii kolejowych pozwoli na stworzenie spójnej sieci transportowej dla całego kraju.

Ograniczamy ślad węglowy

Już teraz osoby, które na stronie intercity.pl sprawdzają połączenia przewoźnika, dowiedzą się także, jaki ślad węglowy pozostawi ich podróż pociągiem i o ile korzystniejsza dla środowiska będzie pod tym względem w porównaniu z innymi środkami transportu. Podobna informacja zamieszczana jest na zakupionych biletach.

Czytaj także: Maria Andrejczyk zachowa srebrny medal! Zwycięzca licytacji zaskoczył wszystkich!

O Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak transport zbiorowy, ruch pieszy i rowerowy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych rodzajów transportu. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez Samochodu, przypadający 22 września.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Trwają zdjęcia do filmu Pogrom 1905: Miłość i Hańba