pociąg pkp

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Podróże

PKP Intercity wprowadza całkowitą nowość. Pojawi się tylko w ośmiu pociągach

2024-03-18 14:49

PKP Intercity przekazały informacje, które mogą zainteresować wielu pasażerów. Już wkrótce, w ramach rocznego pilotażu w ośmiu pociągach kursujących na trasach w całym kraju pojawi się nowe udogodnienie - maszyny vendingowe. Co będzie można w nich kupić? W których pociągach zostaną umieszczone?

Zgodnie z bieżącymi zapewnieniami w maszynach będą dostępne na przykład zimne i ciepłe napoje, przekąski oraz świeże kanapki. Automaty pojawią się na przełomie kwietnia i maja.

PKP Intercity wprowadza nowość w pociągach - o które trasy chodzi?

Przewoźnik wyjaśnił, że automaty pojawią się w ośmiu składach: IC Gałczyński relacji Warszawa - Szczecin/Świnoujście - Warszawa; IC Strzelecki relacji Warszawa - Gorzów Wielkopolski - Warszawa; IC Mewa relacji Warszawa - Szczecin/ Świnoujście - Warszawa; IC Podlasiak relacji Suwałki - Szczecin/Świnoujście - Suwałki; IC Mamry relacji Wrocław - Olsztyn - Wrocław; IC Lednica relacji Poznań - Gdynia - Poznań; IC Drwęca relacji Olsztyn - Poznań - Olsztyn; IC Bachus relacji Zielona Góra - Gdynia - Zielona Góra.

PKP Intercity zastrzegło jednak, że lista składów z maszynami vendingowymi może ulec zmianie, np. przy wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy. Dodano, że w pierwszej kolejności maszyny vendingowe pojawią się w wielofunkcyjnych wagonach typu Combo, których PKP Intercity posiada 60. Liczba ta wzrośnie do 155, po wykonaniu modernizacji wagonów. Docelowo urządzenia będą dostępne także w zmodernizowanych elektrycznych zespołach trakcyjnych ED-74, potocznie nazywanych "Edytami".

Maszyny obsługiwać będzie WARS, a płatność w nich będzie możliwa wyłącznie za pomocą karty - poinformował przewoźnik.

Osiedle widmo w Ursusie - zobacz zdjęcia:

PKP wznawia kultowe połączenie. Pierwszy pociąg odjechał pusty