Rewitalizacja parku Akcja "Burza". Metamorfoza placu wejściowego
Plac wejściowy pod Kopcem Powstania Warszawskiego od strony ul. Bartyckiej przeszedł dużą metamorfozę. Różnorodną roślinność zastąpiła betonową nawierzchnię. Do części tych zmian przyczynili się mieszkańcy, którzy wspólnie ze stołecznym Zarządem Zieleni posadzili mikrolas Miyawakiego. To łącznie ponad 2 tys. roślin rodzimych gatunków, w tym 800 bylin, 1350 drzew i krzewów.
Za pozostałe prace pod Kopcem Powstania odpowiadała firma "Miejski Krajobraz". Wykonawca posadził ponad 70 większych drzew oraz krzewy i byliny. Na terenie placu wysiano też łąki kwietne i utworzono ogród deszczowy. Od zachodniej strony powstał pagórek pełen zieleni. Odpoczynek po zwiedzaniu parku zapewnią ławki, krzesła i tzw. przysiadacze. Na placu umieszczono również stojaki na rowery, kosze na śmieci i oświetlenie.
W ramach prac powstał też mur oporowy z gruzobetonu, który stanowi kontynuację istniejącego muru zbudowanego w ramach wcześniejszej rewitalizacji parku. Z jego szczytu rozciąga się widok na cały plac. Nowa odsłona placu wejściowego to uzupełnienie zmian, jakie przeszedł sam park w ramach rewitalizacji zakończonej w ubiegłym roku.
Parku Akcji "Burza". Wyróżniony w Nagrodach Architektonicznych Prezydenta Warszawy
Rewitalizacja parku Akcji "Burza" zakończyła się w lipcu 2023 r. Po zmianach park pod Kopcem Powstania Warszawskiego jest jeszcze chętniej odwiedzany przez mieszkańców. Inwestycja została także doceniona przez ekspertów. Park zdobył trzy Nagrody Architektoniczne Prezydenta Warszawy, w tym za rozwiązana ekologiczne, oraz Grand Prix Nagrody Architektonicznej "Polityki". Ten teren zieleni znalazł się wśród finalistów LILA – Landezine International Landscape Award, czyli jednego z najważniejszych konkursów dotyczących realizacji w dziedzinie przestrzeni publicznej i architektury krajobrazu.