Polacy kochają się prawie codziennie! Gdzie uprawiamy seks najczęściej?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Polacy kochają się prawie codziennie! Gdzie uprawiamy seks najczęściej?

Podczas izolacji Polacy kochają się częściej niż zwykle! Gdzie robimy to najchętniej?

2020-10-27 17:22

Co piąty Polak kocha się prawie codziennie! To jeden z pozytywnych efektów izolacji związanej z koronawirusem. Badania naukowców jasno wskazują, że pandemia miała spory wpływ na nasze życie seksualne. Gdzie najczęściej kochają się Polacy? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Prof. Lew-Starowicz: Uprawiajmy seks, bo wzmacnia odporność.

Co piąty Polak kocha się prawie codziennie!

Pandemia koronawirusa dała wszystkim w kość. Jednak prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog z Uniwersytetu Warszawskiego, znalazł też pozytywne strony m.in. lockdownu. Okazuje się, że wspólne siedzenie w domu zbliżyło do siebie wiele par!

Czytaj także: Sztuka czy erotyka? Na Instagramie chodzi już tylko o seks? Oto odpowiedź! [WIDEO]

Co Ty wiesz o seksie? QUIZ TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Pytanie 1 z 15
Miłość francuska to inaczej:

W badaniu wzięły udział 3 tys. osób, w różnych przedziałach wiekowych. Brane pod uwagę było m.in. zachowanie seksualne Polek i Polaków w pierwszych miesiącach pandemii, czyli od marca do maja.

– Chciałem dowiedzieć, się jaka jest kondycja psychiczna i fizyczna Polaków w trakcie izolacji, która nas wszystkich zaskoczyła. Dopiero na tym tle mogłem odnieść się do kwestii związanych z relacjami w związkach i aktywności seksualnej – mówi prof. Zbigniew Izdebski.

Czytaj także: Selfie Space w Warszawie! Gdzie można zrobić niesamowite zdjęcia?

Czy Polacy lubią seks?

Zgodnie z raportem prof. Izdebskiego aż 51 proc. Polek i Polaków jest zadowolonych z życia seksualnego. Co ciekawe, podczas pandemii co piąta ankietowana osoba odpowiedziała, że uprawia seks prawie codziennie!

Wzrost zainteresowania seksem zanotowano u 22% mężczyzn, szczególnie w grupie wiekowej 18-29 lat. U kobiet wzrost zainteresowania zadeklarowało 13% respondentek, najwięcej pozytywnych odpowiedzi było w najniższej grupie wiekowej.

Gdzie Polacy lubią uprawiać seks?

Według raportu prof. Izdebskiego wyniki są następujące:

  • łazienka - 14 proc.,
  • kuchnia - 7 proc.,
  • łono natury - 6 proc.,
  • samochód - 6 proc.,
  • garaż - 1 proc.,
  • praca - 1 proc.

Profesor podkreśla, że współżyjących w pracy przed pandemią było więcej, w ostatnim czasie ten odsetek jednak znacząco spadł.

- Mniej ludzi chodziło po prostu do pracy. Pracowało, ale zdalnie - podkreśla prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog.

Badaniami nad seksualnością Polaków prof. Zbigniew Izdebski zajmuje się od 1997 roku. Do tej pory zrealizował pięć edycji.