zdjęcia i wideo

Powódź na Mazowszu. Zalane drogi i domy. Bardzo wysoki poziom Bugu

2024-01-30 15:16

Bug wylał na północnym Mazowszu, najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie wyszkowskim, w miejscowościach Kamieńczyk i Drogoszewo. Zalane są pola, drogi i domy. Na miejscu pracują strażacy. Zobaczcie zdjęcia z zalanego Kamieńczyka, a także relację wideo z wypowiedziami mieszkańców, którzy mają żal do władz, że "nic nie robią" z powtarzającymi się zalaniami.

Powódź na Mazowszu, wylał Bug. Zdjęcia

Aktualny (wtorek 30 stycznia) stan Bugu w Wyszkowie to aż 520 cm - stan alarmowy w tamtym miejscu wynosi 450 cm, a ostrzegawczy - 400. Rzeka zalała pola, drogi i gospodarstwa domowe. Do szybkiego wzrostu poziomu wody przyczyniły się obfite opady śniegu w ostatnich tygodniach, a także dodatnia temperatura.

W niektórych miejscach przeciekły wały utworzone z worków z piaskiem. Sytuacja jest bardzo trudna, nie wiadomo, kiedy poziom rzeki może zacząć się obniżać. W sobotę władze gminy Zabrodzie (pow. wyszkowski) apelowały do mieszkańców o opuszczenie domów. "Osoby, które nie są w stanie samodzielnie opuścić terenu zagrożonego proszone są o kontakt ze służbami ratunkowymi pod numerem alarmowym 112" - podkreślono w komunikacie. 

Zobaczcie zdjęcia z zalanych miejscowości Kamieńczyk, Drogoszewo, a także z mostu na Bugu w Wyszkowie. 

Wielka powódź na Mazowszu. Ogromna tragedia mieszkańców Powiatu Wyszkowskiego