Minigolf na świecie zdobył potężne grono fanów. Być może warszawiacy będą mieli wkrótce szansę dołączyć do pasjonatów tej dyscypliny. W ramach budżetu obywatelskiego w stolicy ma szansę powstać pierwsze w pełni profesjonalne pole do tej gry. Mieściłoby się ono w pobliżu Drogi Golfowej, niedaleko plaży Romantyczne w Wawrze.
Czytaj także: Nowy park kieszonkowy w Warszawie. Posadzono 2500 roślin na Pradze-Południe
Ambitny projekt budżetu obywatelskiego
Byłoby to osiemnaście torów z drewnianych płyt pokrytych zieloną wykładziną z różnorodnymi przeszkodami, otoczone krzewami, kwietnikami, drewnianymi ławeczkami i koszami na śmieci.
- Dzięki temu pole mogłoby być nie tylko miejscem rozrywki, ale również mogłyby się na nim odbywać zawody na szczeblu krajowym i międzynarodowym. To także doskonałe miejsce na imprezy plenerowe czy spotkania integracyjne - przekonuje projektodawca.
Czytaj także: ZOO w Warszawie podwyższa ceny biletów. Inflacja dopadła ogród
Profesjonalne pole do minigolfa w Warszawie
Projekt profesjonalnego pola do minigolfa w Warszawie zaproponował Michał Moszoro w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Wawra. Koszt budowy takiego miejsca, które spełniałoby wytyczne Światowej Federacji Minigolfa to 600 tys. złotych. Do tego pomysłu mieszkańcy stolicy przekonywani są od kilku lat.
Wadami projektu, które z pewnością wpływają na brak jego powodzenia na przestrzeni lat, są:
- fakt, że skierowany jest on do bardzo wąskiej grupy ludzi
- sprzęt do minigolfa (który nie jest tani) warszawiacy musieliby najpierw nabyć, by móc z pola korzystać
- projekt nie uwzględnia szkoleń dla nowicjuszy
- Startujemy w budżecie obywatelskim od 2015 roku i zawsze trochę głosów brakuje. Może w tym roku przełamiemy tego pecha i wybudujemy pole do minigolfa z prawdziwego zdarzenia w miejscu, gdzie na wiosnę i w lecie gromadzi się bardzo dużo ludzi. W innych europejskich krajach jest po kilkanaście pól tego typu, niech Warszawa nie pozostaje w tyle! - przekonuje tymczasem autor tego pomysłu.
Czytaj także: Warszawskie metro jest nawiedzone? Wielka tajemnica podziemnych tuneli