Makabryczne odkrycie w piwnicy. Pobity pies był przygnieciony fotelem. Sprawcy zatrzymani

i

Autor: unsplash.com - zdjęcie ilustracyjne

Z Warszawy

"Psi patrol" ruszy w sylwestra. Aktywiści będą szukać zbłąkanych psów

2023-12-28 21:02

Wolontariusze z OTOZ Animals w tym roku także ruszą w sylwestra, żeby pomóc zbłąkanym zwierzętom wrócić do domu. Aktywiści będą dostępni przez całą noc 31 stycznia pod specjalnym numerem alarmowym. W nadchodzącą noc sylwestrową warto wyjątkowo zadbać o bezpieczeństwo naszych pupili.

Ratunek dla warszawskich czworonogów. W sylwestra ruszy specjalny patrol

Jak poinformowała organizacja OTOZ Animals, jej wolontariusze spędzą sylwestrową noc nieco odmiennie niż wszyscy. To właśnie wieczorem 31 stycznia ruszy specjalny "psi patrol", którego zadaniem będzie ratowanie wystraszonych hukami fajerwerków czworonogów. Taka akcja przeprowadzana jest każdego roku przez organizację. Sylwestrowy patrol najczęściej dostaje informacje o zaginięciu psa od jego właściciela.

- Też są to zgłoszenia od osób, które widzą na przykład uciekającego psa w szelkach, ze smyczą. Psa, który widać, jest w tarapatach i potrzebuje wsparcia - przekazała Magda Silska z OTOZ Animals.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stowarzyszenie OTOZ Animals pod numerem alarmowym: 723 300 200. Można również dzwonić pod nr 112.

Aby zadbać o bezpieczeństwo naszego pupila, warto zapewnić mu odpowiednie wyciszenie. - Spróbujmy wyciszyć, jak tylko się da, mieszkanie. Takim dobrym izolatorem w domu jest łazienka. W okolicach północy dobrze się jest w tej łazience ulokować - dodała przedstawicielka organizacji. Możemy również podać środki uspokajające, jednak tylko i wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z weterynarzem.

Zobacz poniżej zdjęcia fok pospolitych w płockim zoo:

Jak zadbać o pupila w zimie
Listen on Spreaker.