Quiz

Wybory samorządowe 2024. Quiz o Rafale Trzaskowskim. Ile wiesz o prezydencie Warszawy?

2024-04-03 17:32

Rafał Trzaskowski jest prezydentem Warszawy od 2018 roku. To również jeden z najpopularniejszych polityków w Polsce, były poseł, minister i kandydat na prezydenta Polski. Znasz Rafała Trzaskowskiego na wylot? Sprawdź w naszym quizie!

Wybory samorządowe 2024. Quiz o Rafale Trzaskowskim

Polska polityka to nie tylko nieustannie kłótnie oraz walka o władzę. Wielu polityków ma za sobą bogatą historię, a ciekawostki o nich czasami potrafią zszokować niejednego wyborcę. Już wkrótce odbędą się wybory samorządowe 2024, w których warszawiacy wybiorą prezydenta swojego miasta. Zanim do tego dojdzie, sprawdź w naszym quizie, co wiesz o Rafale Trzaskowskim!

Kim jest Rafał Trzaskowski?

W polskiej polityce Rafał Trzaskowski jest od 2004 roku. Zaczynał od bycia doradcą delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim. W późniejszych latach był również eurodeputowanym z list PO, ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska, sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a od 2018 r. piastuje urząd prezydenta Warszawy. W przeszłości był kandydatem na prezydenta Polski.

Co tak naprawdę wiesz o Rafale Trzaskowskim? Rozwiąż nasz quiz

Pytanie 1 z 10
Ile wzrostu ma Rafał Trzaskowski?
Trzaskowski wystartował i ostrzega: "Warszawa nie wybacza!"