Mapa Polski

i

Autor: GUS/eska.pl Mapa Polski z podziałem na województwa

sprawdź się

W jakim województwie leży to miasto? Quiz z geografii Polski

2024-07-08 13:44

Którego województwa stolicą jest Rzeszów? Na terenie których województw znajdują się Gdańsk, Siedlce i Łowicz? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, to z łatwością poradzisz sobie z naszym quizem dotyczącym geografii Polski. Skupiamy się na miastach i województwach.

Geografia to jak czytamy w definicji, nauka przyrodnicza i społeczna zajmująca się badaniem powłoki ziemskiej, jej zróżnicowaniem przestrzennym pod względem przyrodniczym i społeczno-gospodarczym, a także powiązaniami pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a działalnością społeczeństw i człowieka. Nazwa geografia pochodzi od greckich słów tłumaczonych na "ziemia" i "piszę". Za twórcę terminu uważa się Eratostenesa z Cyreny.

Na terenie Polski jest blisko tysiąc miast, które leżą na terenie 16 województw. Nie każdy wie, gdzie leżą na mapie. Dlatego przygotowaliśmy prosty quiz, w którym sprawdzicie swoją podstawową wiedzę z geografii Polski. Niektóre pytania są bardzo proste, inne mogą sprawić problem. Podpowiadamy: nazwy niektórych miast wcale nie sugerują nazwy województwa, na terenie którego się znajdują. Osiem poprawnych odpowiedzi to już super wynik.

W jakim województwie leży to miasto? Quiz z geografii

Pytanie 1 z 10
Gdańsk to stolica województwa:
Listen on Spreaker.