Uchodźczyni z Ukrainy

i

Autor: UN Women Europe and Central Asia Uchodźczyni z Ukrainy

Remonty dla Ukrainy - jak przyłączyć się do akcji? Miasto zachęca firmy budowlane i mieszkańców

2022-03-22 12:05

Zapewnienie schronienia uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy wymaga szybkiego wyremontowania wielu lokali. Miasto rusza więc z inicjatywą Remonty dla Ukrainy, do której mogą przyłączyć się osoby prywatne i firmy budowlane. Na czym polega akcja i jak wziąć w niej udział? O tym w artykule.

Remonty dla Ukrainy to nowa inicjatywa pomocowa miasta. Podjęto ją w związku z napływem setek tysięcy uchodźców i uchodźczyń do Warszawy. Liczba osób przybywających do stolicy z terenów Ukrainy ogarniętych walkami zwiększa się każdego dnia. Spora część z nich zostanie w mieście na dłużej. Władze stanęły więc przed wielkim wyzwaniem zapewnienia Ukrainkom i Ukraińcom odpowiednich warunków mieszkaniowych. Trwają prace nad przekazaniem na ten cel pustostanów i zajętych przez komornika budynków Federacji Rosyjkiej. Te miejsca wymagają jednak szybkiego przeprowadzenia remontów i wielu napraw. Miasto zachęca więc firmy budowlane, ludzi z doświadczeniem w podobnych pracach oraz darczyńców do pomocy na zasadzie wolontariatu. Jak zaangażować się w Remonty dla Ukrainy? Szczegółowe informacje znajdziecie w dalszej części artykułu.

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Sławek transportują ziemniaki do Denisek

Remonty dla Ukrainy - kto i jak może przyłączyć się do pomocy?

Oprócz firm świadczących usługi budowlane, do akcji mogą dołączyć także osoby doświadczine w pracach takich, jak malowanie, układanie paneli i płytek czy montaż urządzeń sanitarnych. Miasto zachęca również firmy i mieszkańców do przekazywania materiałów budowlanych i wyposażenia, na przykład wanien, baterii umywalkowych, kabin prysznicowych, sedesów, farb, paneli, płytek, silikonów itp.

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: remontydlaUkrainy@um.warszawa.pl. W treści należy podać:

  • Imię i nazwisko (lub nazwę firmy)
  • Telefon
  • Adres e-mail
  • Rodzaj świadczonej usługi lub darowizny

Uchodźcy i uchodźczynie potrzebują naszej pomocy. Jak czytamy na stronie urzędu miasta: Razem przygotujmy dla nich bezpieczne schronienie. Jeśli masz możliwość, dołóż swoją cegiełkę.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!