Rusza warszawska platforma VOD. Jak będzie działała?

i

Autor: Pixabay

Rusza warszawska platforma VOD. Jak będzie działała?

2021-09-02 18:45

Kino, teatr czy wydarzenia muzyczne. To wszystko pod jednym adresem - w internecie. Od 12 września publiczność będzie mogła wybrać się na stołeczne wydarzenia kulturalne przez internetową platformę VOD. Jak będzie działała?

Promyk nadziei / Elif / Kozacka miłość. Gwiazdy seriali PRYWATNIE | ESKA XD - Hotplota #30

Warszawska platforma VOD

Spektakle, koncerty, nagrania wystaw czy podcasty - wszystko w jednym miejscu. To w ramach nowej, stołecznej platformy VOD. Dzięki niej warszawskie instytucje kultury będą mogły prezentować swoją twórczość w specjalnie stworzonym do tego miejscu w internecie.

- Chcemy, żeby produkcje warszawskich teatrów i placówek kulturalnych były dostępne również w internecie, bo nie każdy może wziąć udział w jakimś wydarzeniu - mówi rzeczniczka stołecznego urzędu, Monika Beuth-Lutyk

Czytaj także: Znana wokalistka zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Miała 2 promile!

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Warszawskie VOD - jak działa?

Użytkownicy mogą już tworzyć swoje darmowe konta w platformie. - Często w Warszawie jest wiele wydarzeń, które warto zobaczyć. Nie na wszystkich jesteśmy w stanie być, dlatego zamiast odpalać w weekend serial, będzie można odpalić sobie naszą platformę VOD i zobaczyć na przykład fantastyczną sztukę - mówi rzeczniczka stołecznego urzędu, Monika Beuth-Lutyk.

Platforma VOD ma być też przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Filmy czy spektakle będą mogły być uzupełnianie o audiodeskrypcję czy napisy. Nowe miejsce w sieci jest dostępne pod adresem vod.warszawa.pl i ruszy dwunastego września.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

TOP 3 samochody polskiej policji | ESKA XD - Prosto z salonu #30