Spółdzielcy przeciwko nowym opłatom za śmieci! Proponują własne rozwiązanie

i

Autor: Pixabay Spółdzielcy przeciwko nowym opłatom za śmieci! Proponują własne rozwiązanie

Spółdzielcy przeciwko nowym opłatom za śmieci! Proponują własne rozwiązanie

2021-11-22 21:07

Stołeczne spółdzielnie mieszkaniowe nie zgadzają się na nowy system pobierania opłat za śmieci. Przypomnijmy - mają być one zależne od wielkości mieszkania. Spółdzielnie proponują własne rozwiązanie. Chcą, by każdy lokator płacił 1,30 zł od metra powierzchni lokalu. Ten system ma być bardziej sprawiedliwy.

Spółdzielnie chcą innego systemu opłat za śmieci

Stołeczne spółdzielnie mieszkaniowe nie zgadzają się na nowy system naliczania opłat za śmieci, który przegłosowała Rada Warszawy. Ich zdaniem stosowanie kilkupoziomowego podziału opłat jest niesprawiedliwe. Stąd propozycja, by za każdy metr kwadratowy mieszkania płacić jednolitą opłatę - 1,30 zł - mówi Barbara Różewska, Prezes Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

- W tym momencie w zależności od powierzchni, jakim tytułem kto dysponuje, wnosiłby opłaty. Nie mówię, że one byłyby niskie, ale niemniej wprowadzałyby mniejsze niezadowolenie społeczne - mówi Barbara Różewska.

Zaskarżenie uchwały

Kierownik działu prawnego spółdzielni, Michał Gołąb nie wyklucza złożenia wniosku do sądu o stwierdzenie nieważności miejskiej uchwały. - Lokal 61-metrowy będzie płacił opłatę niewiele niższą, 5 złotych niższą, niż lokal o powierzchni 100-150 metrów kwadratowych. Trudno to uznać za społecznie uzasadnione, ale nawet brak pewnej logiki - mówi Michał Gołąb.

QUIZ. Przeboje i hity z PRL. Nie zdobyć 10/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
Mieczysław Wojnicki śpiewał:

Nowe opłaty za śmieci mają obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!