Protest przewoźników na obwodnicy Warszawy
Strajk przewoźników zorganizowany jest przez rodzinne firmy transportowe z województwa lubelskiego oraz polityków Konfederacji. 22 marca o godzinie 9:00 odbyła się konferencja prasowa, po której ciężarówki ruszyły w stronę Warszawy drogą S2, później S8 i DK50.
Pojazdy nie wjechały do stolicy. W wyniku przejazdu protestujących przewoźników pojawiły się utrudnienia na obwodnicy stolicy. Strajk przewoźników w Warszawie zakończył się około godziny 12:00.
Korki na S8
Strajk przewoźników powoduje utrudnienia w ruchu. GDDKiA poinformowała, że utrudnienia występują na trasie S8 na wysokości Warszawy pomiędzy węzłem Warszawa Zachód, a węzłem Modlińska na jezdni w kierunku Białegostoku. "Występuje spowolnienie w ruchu na odcinku około 10 kilometrów" - przekazała GDDKiA.
"Trasa S8 jest przejezdna, natomiast ruch odbywa się wolniej. Policjanci są na miejscu, dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny na drogach" - poinformowała podkom. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.
Postulaty protestujących przewoźników
Przedstawiciele branży transportowej domagają się:
- Zakazu wjazdu naczep zarejestrowanych na Białorusi i w Rosji
- Zakazu działalności firm o kapitale białoruskim i rosyjskim
- Odpowiedzialności nadawcy towaru za płatność za usługę (transport)
- Przywrócenia zezwoleń dla przewoźników Ukraińskich i powiązanie ich z odpowiednią normą emisji spalin (minimum euro3- tak jak wprowadzili Polakom Ukraińcy)