Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie będzie większa
Jak już wspomnieliśmy, do włączenia do SPPN w Warszawie następnych terenów pozostał niecały miesiąc. "Nowa strefa obejmie obszar od zachodu ograniczony ulicą Żwirki i Wigury, od wschodu Czerniakowską i fragmentem ulicy Powsińskiej, a od południa linią ulic Woronicza, Wołoskiej, Domaniewskiej oraz Idzikowskiego. Północną granicę będą wyznaczać ulice Kulskiego, Różana i Gagarina" - przypomniał Zarząd Dróg Miejskich w nowym komunikacie.
O postępy związane z poszerzaniem SPPN reporterka Radia ESKA zapytała w biurze prasowym ZDM. - Strefa będzie oznaczona, będą parkomaty, wszystkie projekty organizacji ruchu będą wdrażane na bieżąco, w zależności od warunków atmosferycznych - przekazał Maciej Dziubiński.
Jak dodał, od wspomnianej aury będzie zależeć np. wyznaczenie miejsc parkingowych liniami. - Nie jest fizycznie możliwe, żeby wszystkie prace przeprowadzić w jednym momencie, dlatego że sparaliżowałoby to ruch w dzielnicy - podkreślił.
Głos w sprawie, w komunikacie opublikowanym przez dzielnicowy ratusz, zabrał również burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski. - Strefa w nowym kształcie zacznie funkcjonować już 3 lutego, a miasto jest praktycznie gotowe, aby ją obsłużyć. [...] Zmieniana jest organizacja ruchu, montowane są nowoczesne parkomaty, a mieszkańcy mogą zgłaszać się ZDM po swoje abonamenty, które umożliwią im parkowanie w swojej okolicy - powiedział samorządowiec.
Czytaj również: Spór o linię autobusową na Ursynowie. Radni mają konkretny postulat
Abonament mieszkańca w SPPN - trwa przyjmowanie wniosków
Warto zaznaczyć, że już 4 stycznia ruszyło przyjmowanie wniosków o wydanie abonamentów mieszkańca. Z opcji tej skorzystają osoby, które są zameldowane na pobyt czasowy lub stały w strefie, są właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony lub samochodu osobowego powyżej 2,5 tony oraz rozliczyły PIT za poprzedni rok w stolicy. Dla kierowców dostępne są abonamenty rejonowy (30 zł rocznie) oraz obszarowy (600 zł rocznie).
Zainteresowani mogą złożyć wniosek stacjonarnie, w Punktach Obsługi Pasażera ZTM. Mogą również skorzystać z opcji online za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.
Czytaj również: Raj dla rowerzystów powstanie pod Warszawą. W planach nowe ścieżki wokół jeziora
Współpraca: Ania Galica
Zabytkowe kamienice w ruinie przy rondzie ONZ - zobacz zdjęcia: