Falenicka Opowieść

i

Autor: Fundacja na rzecz Wielkich Historii

Stwórz wystawę w sercu Falenicy! Niezwykły projekt dla młodzieży

2021-05-05 14:35

Uczniowie szkół ponadpostawowych mogą dołączyć do projektu "Falenicka Opowieść" i po roku warsztatów, w trakcie których poznają historię okolicy oraz kulturę zamieszkujących ją mniejszości, przygotować wystawę- będzie to opowieść o dawnej Falenicy okiem młodych ludzi.

Mięso ze zwierząt VS mięso z roślin [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #21
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Historia Falenicy oczami licealistów!

Fundacja na rzecz Wielkich Historii zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie "Falenicka Opowieść" - zwieńczeniem rocznych warsztatów będzie stworzenie przez uczestników wystawy poświęconej historii dawnego letniska.

"Chcemy żeby młodzież opowiedziała swoimi oczami, swoją wyobraźnią o tym czasie w Falenicy. Wydaje nam się, że mogą widzieć to inaczej niż my, dorośli. Również z tego powodu będzie to bardzo ciekawy eksperyment"- mówi Wojciech Surała, dyrektor programowy Fundacji na rzecz Wielkich Historii.

Aby wziąć udział w projekcie, chętni muszą napisać esej pt "Moje spotkanie z Innym". Najlepsi będą mogli wziąć udział w 20 warsztatach, zaplanowanych na cały nadchodzący rok szkolny

"Opowiemy o współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce, porozmawiamy z jej przedstawicielami o tym jak to wygląda dzisiaj, poznamy lepiej kulturę żydowską dzięki współpracy z Muzeum Polin. Następnie zanurzymy się w świat archiwum i historii, będziemy pracować ze źródłami" - dodaje Surała.

Rekrutacja potrwa do 15.06. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!