Gra komputerowa

i

Autor: 11333328/Pixabay/cc0 Miłośnicy gier kompyterowych będą mogli się zmierzyć i pomóc zwierzętom

Z Warszawy

Świetna wiadomość dla graczy. W Warszawie powstanie dedykowany serwer

2024-01-10 22:05

Gigant w świecie technologicznym, czyli NVIDIA poinformowała, że w najbliższym czasie uruchomi swój dedykowany serwer w Warszawie. Dla polskich graczy oznacza to wiele udogodnień. Użytkownicy usług znanej firmy mogą spodziewać się polepszenia jakości w grach.

NVIDIA uruchomi specjalny serwer w Warszawie. Co to oznacza?

Amerykańskie przedsiębiorstwo znane głównie z produkcji procesorów graficznych oraz innych układów scalonych, poza dostarczaniem na rynek kart graficznych, zadbało także o rozwój technologii streamingu. NVIDIA jako jedna z pierwszych uruchomiła aplikację pozwalającą na rozgrywkę w najbardziej wymagające tytuły za pośrednictwem "chmury". Usługa nosi nazwę Geforce Now. Użytkownicy łączą się z mocno wydajnym komputerem oddalonym o kilkaset lub kilka tysięcy kilometrów i zdalnie mogą oddać się grze.

W czasie niedawno rozpoczętych targów CES 2024 w Las Vegas NVIDIA ogłosiła, że planuje otworzyć dedykowany serwer dla swojej usługi GeForce Now w Warszawie. Dzięki temu Polscy gracze będą mogli poczuć poprawę w jakości połączenia podczas rozgrywki. Inwestycja przełoży się na zmniejszenie opóźnień w strumieniowaniu gier. Do tej pory gracze z Polski musieli łączyć się z serwerami w Niemczech, Holandii czy Sztokholmie

Czym jest usługa GeForce Now?

Usługa GeForce Now jako jedna z pierwszych udostępniła możliwość rozgrywki w "chmurze". Aplikacja obsługuje obecnie ponad 1,5 tys. tytułów gier. Gracze łącząc się zdalnie z super wydajnym komputerem, mogą oddać się rozgrywce w najbardziej wymagające gry, niezależnie od posiadanego komputera. Wymagany jest jedynie dostęp do stabilnego i szybkiego internetu. Usługa dostępna jest za darmo (godzina na jedną sesję) oraz w subskrypcji. Ceny wynoszą od 49 zł do 99 zł miesięcznie.

Zobacz poniżej zdjęcia Autosanów z nową technologią:

e-Polska rewolucja cyfrowa. Cyfryzacja: wyzwania dla rządu i przedsiębiorców