Święto Ogrodu Saskiego

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Atrakcje

Święto Ogrodu Saskiego 2024 wypełnione atrakcjami. W programie zwiedzanie pałacowych piwnic

2024-05-24 21:38

Święto Ogrodu Saskiego 2024 zaplanowano na ostatnią sobotę maja. Na miejscu imprezy czekać będą liczne retro atrakcje dla całej rodziny. Zgromadzeni posłuchają muzyki na żywo i zwiedzą z przewodnikiem nową ścieżkę edukacyjną "Wokół piwnic Pałaców Saskiego i Brühla".

Święto Ogrodu Saskiego 2024 - atrakcje

Tegoroczne Święto Ogrodu Saskiego odbędzie się 25 maja. Atrakcje ruszą już o godz. 10:00.

Dla odwiedzających zostaną przygotowane m.in. retro stoiska, przy których będzie można dowiedzieć się więcej o "międzywojennych strojach i wystrojach, zawodach i rozrywkach, a także dawnych przedmiotach użytku codziennego i specjalistycznego". Uczestnicy wydarzenia obejrzą wystawę szpitala polowego z historycznymi narzędziami medycznymi.

- Dawny klimat zapewnią również pokazy i przejażdżki bicykli oraz parady zabytkowych aut i ich wystawa przed Hotelem Europejskim. W drodze powrotnej do Ogrodu Saskiego, oprócz możliwości spotkania ubranych w dawne stroje niań z wózkami, warto rozejrzeć się za gazeciarzami, którzy zaoferują uczestnikom najnowszy numer "Ogrodnika Saskiego" - przekazali organizatorzy Święta.

Dla dzieci przygotowany zostanie specjalny salon zabaw. W godz. 10:00-14:00 na scenie będzie można również wziąć udział w warsztatach z sitodruku, technik szablonowych i drukarskich. - O godzinie 18, tuż po paradzie artystów i rekonstruktorów, rozpocznie się potańcówka nad ogrodową sadzawką. Zgromadzeni na drewnianym parkiecie w tym roku będą mieli okazję zatańczyć do przebojów m.in. okresu dwudziestolecia międzywojennego w aranżacji Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, a następnie zespołu CzessBand - dodali organizatorzy.

Atrakcją specjalną Święta Ogrodu Saskiego będzie zwiedzanie nowej ścieżki edukacyjnej, skupionej na odsłoniętych piwnicach Pałaców Saskiego i Brühla. Zainteresowanych poprowadzą przewodnicy, którzy opowiedzą o niedawnych odkryciach i historii tego miejsca. Udział w zwiedzaniu będzie bezpłatny, za okazaniem biletu pobranego w Kawiarni Saskiej.

- Warto zobaczyć na własne oczy wszystkie atrakcje święta. Uczestnicy, którzy zwiedzą cały teren wydarzenia, będą bowiem mogli liczyć na nietypowe upominki. Żeby dostać wyjątkową pamiątkę z wydarzenia, należy odebrać w Kawiarni Saskiej retro kartkę pocztową do zbierania stempli na różnych stoiskach. Kto zgromadzi komplet pieczątek, może liczyć na upominek! - podkreślili organizatorzy.

Przełomowe zmiany w centrum Warszawy. Zamiast betonu nowa zieleń