szkoła bez hejtu

i

Autor: pixabay szkoła bez hejtu

Szkoła bez hejtu! Nowy program dla uczniów

2020-03-05 16:49

To pomysł Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium, która chce eliminować agresje wśród nastolatków w Polsce. - Ponad 70 procent z nich spotyka się z hejtem na co dzień - mówi rektor Pedagogium.

Warszawa walczy z mową nienawiści i rusza z nowym programem "Szkoła bez hejtu"! To pomysł warszawskiej Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium, która chce eliminować agresje wśród nastolatków. Statystyki dotyczące agresji słownej i fizycznej wśród młodzieży są smutne. Powyżej 70 procent młodych osób w Polsce spotyka się z hejtem na co dzień. Do końca marca wszystkie polskie podstawówki, zawodówki i licea mogą zgłaszać się do udziału w programie "Szkoła bez hejtu". To szereg warsztatów, eventów i spotkań z psychologami. Pomysłodawcy chcą walczyć nie ze skutkami, a ze źródłem tzw. wirusa agresji. Powodów do hejtu jest mnóstwo - samotność, złośliwość czy też "próba zaistnienia" w mediach społecznościowych. Średnio co trzecia osoba w Polsce spotyka się z przejawami hejtu ze strony innych. Program "Szkoła bez hejtu" będzie wdrażany też na Ukrainie i we Włoszech. Zgłaszać się można mailowo do Pedagogium w Warszawie - do 31 marca. Do realizacji programu placówki przystąpią już w sierpniu.

- W grupie między 16 a 24 rokiem życia około 53% mężczyzn jest hejterami. Powyżej 70 procent spotyka się z hejtem na co dzień, w różnych formach. Powodów do hejtu znajdzie się mnóstwo. Żyjemy w czasach internetu. Niektórzy wylewają własne frustracje właśnie w sieci. Młodzi ludzie często są samotni, a więc hejt jest dla nich sposobem na to, aby skupić się na kimś innym. Niektórzy "hejtują" innych, aby zaistnieć. Musimy walczyć z mową nienawiści. Zmieniać świadomość nie tylko dzieci, ale też nauczycieli i rodziców. Nasz program ma temu służyć  - mówi rektor Pedagogium, Katarzyna Bocheńska-Włostowska.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się hejtować kogoś w sieci?
Jedna z największych kolekcji LEGO