Skomplikowane zmiany w ruchu
W najbliższym czasie wiadukt północny zostanie zamknięty, a wiadukt południowy został poszerzony. Musi teraz pomieścić w sumie cztery pasy - dwa dla ruchu samochodów i dwa buspasy. Do tego buspasy zlokalizowane będą na wewnętrznych pasach jezdni. Ta organizacja obowiązywać będzie już na moście Łazienkowskim, z którego znikną przystanki komunikacji miejskiej.
Tak duże zmiany będą oddziaływać na całe miasto. Dlatego urzędnicy postanowili wprowadzić buspasy w całej Warszawie, a nie tylko na najbliższych wiaduktom ulicach. Pojawią się w tych lokalizacjach:
- al. Stanów Zjednoczonych w obu kierunkach na odcinku od ronda Wiatraczna do Przyczółku Grochowskiego,
- Ostrobramskiej w kierunku zachodnim na odcinku od ul. Lotniczej do Przyczółku Grochowskiego,
- L. Krzyckiego na odcinku od ul. Wawelskiej do ul. Filtrowej,
- Marynarskiej w kierunku wschodnim na odcinku stacji PKP Służewiec do ronda Unii Europejskiej,
- Łopuszańskiej w obydwu kierunkach na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi WKD do ul. Kolneńskiej.
Urzędnicy zachęcają kierowców, aby zrezygnowali z samochodów.- Zachęcamy kierowców na tyle, na ile to możliwe, aby korzystać z komunikacji miejskiej, bo z całą pewnością, przynajmniej na początku, ten ruch będzie utrudniony - przyznaje Małgorzata Gajewska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.
Polecany artykuł:
Zdezorientowani kierowcy samochodów i autobusów
Tymczasowa organizacja ruchu jeszcze dobrze nie zaczęła obowiązywać, a już spowodowała u kierowców niemały mętlik w głowie.
- Namalowano jakieś żółte linie na trasie, one się pościerały. Nie wiadomo, czy one są stare, czy obowiązują... - zauważa jeden z kierowców. Zdezorientowani są też kierowcy autobusów. Ze względu na wprowadzenie buspasa choćby na Ostrobramskiej, przeprogramowane zostały też sygnalizacje świetlne. Na takich skrzyżowaniach, jak Ostrobramska i Zamieniecka czy Ostrobramska i Rodziewiczówny już teraz tworzą się gigantyczne korki. - Jechałem wczoraj 182 to to był dramat, co oni zrobili na Ostrobramskiej. 10 minut czekałem, żeby skręcić. - żali się kierowca autobusu.
Urzędnicy biorą na wstrzymanie. Chcą zobaczyć, jak kierowcy odnajdą się w tymczasowej organizacji ruchu i jakie korki będą, zwłaszcza już po feriach. Nie wykluczają jednak zmian. - Przy tak dużych zmianach w ruchu to całkowicie normalne, że część kierowców jest zdezorientowana. Poczekajmy jeszcze trochę, aż ten ruch okrzepnie, a jeżeli będą konieczne zmiany, to nie ma problemu żeby te zmiany wprowadzić - mówi Małgorzata Gajewska.
Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej ma potrwać do wiosny 2024 roku.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!