Jak wyjaśniono w czwartkowym wpisie, "technologia jonizacji zapewnia czyste i bezpieczne powietrze w pomieszczeniach, nie wytwarzając ozonu ani innych szkodliwych produktów ubocznych".
"Produkty działające w technologii dwubiegunowej jonizacji igłowej (NPBI) posiadają certyfikaty UL i CE. Dzięki NPBI produkty oczyszczają powietrze, eliminując z niego cząstki stałe, zapachy i patogeny" - czytamy w informacji.
Podkreślono, że "technologia NPBI (Needle Point Bipolar Ionization) stosowana jest w budynkach komercyjnych i mieszkalnych w celu bezpiecznego dla środowiska i ludzi oczyszczania powietrza". "Wytworzone jony przemieszczają się w strumieniu powietrza do zajętych przestrzeni, oczyszczając powietrze ze wszystkich wirusów, bakterii i kurzu wszędzie tam, gdzie docierają, nawet w niewidocznych przestrzeniach nieosiągalnych dla innych technologii" - napisano.
Jak zaznaczono, "wykorzystanie w Teatrze (w przestrzeniach foyer, widowni, toalet, szatni i garderób) opisanego systemu oczyszczania powietrza z czynników chorobotwórczych wpłynie na zmniejszenie ponoszonych kosztów związanych z eksploatacją sal teatralnych, w tym wentylacji, oraz zmniejszenie kosztów związanych z działaniami odkażania powierzchni po spektaklach z wykorzystaniem technologii ozonowania".
"Inwestycja została dofinansowana z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu" - czytamy na Fb Teatru Polskiego im. A. Szyfmana.